2022-01-17

I. Šimonytė: Šiaulių meras turėtų gerai įvertinti savo sprendimų pasekmes

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Šiaulių meras Artūras Visockas turėtų gerai įvertinti savo sprendimų pasekmes, miestui nusprendus kol kas pradinukų dėl COVID-19 netestuoti.

„Manau, kad meras, kaip rūpestingas savivaldybės vadovas, turėtų labai gerai įvertinti pasekmes tokių sprendimų, taip pat ir epidemiologinei situacijai. Sąsajos ugdymo įstaigų atvėrimo ar uždarymo su pandemijos dinamika, labai gaila, bet yra ne kartą pagrįstos ne vieno mokslinio tyrimo“, – žurnalistams trečiadienį sakė ministrė pirmininkė.

Šiaulių savivaldybei nuo pirmadienio atsidūrus griežtesnio karantino režime, miesto mokyklose kol kas lieka visi pradinukai. Anot mero, jie nėra testuojami nuo COVID-19 kaupinių metodu, antigeno testais ar naujuoju būdu – savikontrolės antigeno testais, kaip to reikalauja Vyriausybės taisyklės.

„Mano nuomone, turi būti visi pradinukai klasėse ir taip būtų daugiau bendrosios naudos. Šią savaitę taip ir bus, kol išsibandysime naują testavimosi būdą. Kaip bus nuo kitos savaitės – tiksliai negaliu pasakyti (…), bet žinutė pasiųsta aiški: pirmadienį visi vaikai turi būti klasėse“, – BNS pirmadienį sakė A. Visockas.

Vyriausybės sprendimai šiuo metu įpareigoja pradinukams atlikti testus visose savivaldybėse, kur dviejų savaičių COVID-19 atvejų skaičius viršija 200 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Šiauliuose, trečiadienio duomenimis, šis rodiklis siekia 412,3 atvejo.

„Man labai gaila, kad Šiaulių merui yra neįmanoma tai, kas yra įmanoma kitų savivaldybių merams, nes pradinukų testavimas kitose savivaldybėse vyksta jau kurį laiką. Ir tų testavimo būdų, kurie yra atsiradę, yra gerokai daugiau, nei buvo tada, kai pirmosios savivaldybės pasiryžo pradėti pradinukų testavimą“, – sakė premjerė.

„Girdėjau mero pasisakymą apie vaikų gąsdinimą ir kažkokius panašius dalykus. Vaikai yra testuojami testais iš nosies landos, niekas nosiaryklės vaikų nepažeidžia. Tikrai nežinau, ar čia merą kažkas suklaidino, ar jam taip norisi pateisinti savo sprendimus“, – pridūrė ji.

Kaip skelbiama Vyriausybės duomenų apžvalgoje, hospitalizacijų augimas Lietuvoje sustojo visuose regionuose, išskyrus Šiaulių-Telšių COVID-19 klasterį. Šiame regione gausėja naujų atvejų ir didėja ligoninių užimtumas.

„Šiaulių regione epidemiologinė padėtis prastėja, Šiaulių regiono ligoninės taip pat pilnėja. Ne taip staigiai, kaip Vilniuje tai buvo, bet vis tiek“, – teigė I. Šimonytė.

Vyriausybės sprendimai numato, kad testavimas dėl COVID-19 privalomas visiems  5–11 klasių moksleiviams, taip pat pradinukams savivaldybėse su didesniu nei 200 naujų atvejų rodikliu, abiturientams testuotis tik rekomenduojama.

Be testavimo kaupinių metodu ir greitaisiais antigeno testais, įvesta papildoma galimybė moksleiviams patiems atlikti savikontrolei pritaikytus greituosius antigeno testus be medicinos darbuotojo priežiūros, kuomet duomenų nėra privaloma teikti į e.sveikatos sistemą.

Tik esant teigiamam testo rezultatui moksleiviams turėtų būti atliekamas papildomas molekulinis PGR tyrimas

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap