2022-01-28

Ignoruojami VTEK sprendimai griauna demokratinę valstybę

 

Opozicinėms Seimo frakcijoms didžiulį susirūpinimą kelia sąmoningi ir planingi valdančiosios daugumos veiksmai dėl trumpalaikės politinės naudos menkinti ir diskredituoti Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) – pagrindinę šalies instituciją, užtikrinančią, kad valdžios įstaigos ir jose dirbantys asmenys etiškai tarnautų žmonėms.

Toks įžūlus valdančiųjų elgesys griauna demokratinės valstybės pamatus, mažina politinės etikos standartus ir kuria ydingus precedentus ateičiai.

„Ignoruodama neigiamą VTEK sprendimą dėl susisiekimo ministro, kadenciją baigianti Seimo valdančioji dauguma ir Vyriausybė kuria pavojingą precedentą – valdžioje esančių politikų elgesį vertinti ne iš etikos, moralės, o iš galios ir jėgos pozicijų. Dabartiniai valdantieji teigia, kad politikams Lietuvoje nebereikalingi garbės standartai, nes tam, kad išsilaikytum valdžioje, esą užtenka tik mechaniško saviškių palaikymo. Toks ciniškas valdančiųjų elgesys griauna vakarietišką, taisyklėmis ir vertybėmis pagrįstą demokratinės valstybės tradiciją, o šalies gyventojams parodo, kad neetiškai besielgiantys pareigūnai gali likti nenubausti“, – teigia Seimo narė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Jos manymu, tai yra „žaidimas be taisyklių“, kuris ne tik diskredituoja VTEK kaip pagrindinę instituciją, padedančią valstybės politikams viešajame gyvenime elgtis etiškai bei užkertančią kelią atsirasti ir plisti korupcijai, bet ir iš esmės ardo teisinės, demokratinės valstybės pamatus.

„Politikoje taisyklės yra reikalingos tam, kad jų būtų laikomasi, o ne tam, kad jos būtų selektyviai pritaikomos. Menkindami politinės etikos svarbą, pavojingai judame autoritarinės, saugiklių ir įsipareigojimų visuomenei neturinčios valstybės link“, – sako parlamentarė.

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap