2021-10-20

Iki šiol gauta 311 pranešimų apie nepageidaujamas reakcijas į COVID-19 vakcinas

Per pirmąjį skiepijimo mėnesį Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) gavo 311 pranešimų apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas į COVID-19 vakcinas.

Kaip ketvirtadienį per spaudos konferenciją sakė Vaistų kontrolės tarnybos vadovas Gytis Andrulionis, nuo gruodžio 27 iki sausio 28 dienos dėl reakcijos į „Pfizer“ ir „BioNTech“ vakciną gauti 297 pranešimai, dėl reakcijos į „Moderna“ vakciną – 13 pranešimų. Viename pranešime nenurodyta, dėl kokios vakcinos kilo nepageidaujama reakcija.

„Tai (mažas pranešimų apie reakcijas į „Moderna“ vakciną kiekis – BNS) susiję su tuo, kad vakcinacija „Moderna“ pradėta tik sausio 18 dieną“, – aiškino jis.

Pasak G. Andrulionio, pranešimai apie nepageidaujamas reakcijas sudarė apie „0,37 procento nuo suvakcinuotų dozių skaičiaus“. Vaistų kontrolės tarnybos duomenimis, vertinamu periodu panaudota per 84 tūkst. vakcinos dozių.

G. Andrulionis taip pat teigė, kad šioje srityje Lietuvos duomenys nėra išskirtiniai, palyginti su kitomis Europos šalimis.

„Mes tikrai niekuo neišsiskiriame. Yra šalių, kur yra didesnis pranešimų apie nepageidaujamas reakcijas procentas. Tarkime, Norvegija, ten yra 0,48 procento“, – kalbėjo VVKT vadovas.

„Airijoje yra 0,33 procento, Estijoje yra kiek didesnis skaičius – 0,8 procento“, – pridūrė jis.

Iš visų Lietuvoje gautų pranešimų, 298 yra klasifikuojami kaip lengvi ar vidutinio sunkumo, 13 – kaip sunkūs

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap