2021-03-01

Įmonės vadovas bus teisiamas dėl nelegaliai dirbusio ir plaštaką nusipjovusio paauglio

Teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje įmonės savininkas yra kaltinamas dėl darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimų, pirmadienį pranešė Panevėžio apygardos prokuratūra. 

Jos teigimu, pernai vasarą Panevėžio įmonėje nelegaliai dirbęs 14-metis metalo apdirbimo staklėmis nusipjovė plaštaką ir taip patyrė sunkų sveikatos sužalojimą.

Pasak prokuratūros, po įvykio vaikinui Panevėžio ligoninėje buvo suteikta pirmoji pagalba, jis išvežtas į Vilnių, kur buvo atlikta operacija. Galūnę neurochirurgams pavyko prisiūti, tačiau nepavyko išsaugoti visų pirštų.

Panevėžio apskrities kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai tuomet pradėjo ikiteisminį tyrimą, kurio metu nustatyta, kad verslininkas vasarą uždarbiauti norėjusį paauglį priėmė bičiulio prašymu.

Dėl oficialiai neįdarbinto vaikino Valstybinė darbo inspekcija įmonės savininkui surašė administracinio nusižengimo protokolą.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusios prokurorės Valdemaros Chodorcevičienės, kaltinamasis savo kaltę pripažįsta visiškai.

„Nelegalus darbas Lietuvoje vis dar dažnas reiškinys, neretai nelegaliai dirbantiems žmonėms nėra užtikrinamos saugios darbo sąlygos. Labai gaila, kad šiuo atveju pasekmės – labai skaudžios, buvo sunkiai sužalotas paauglys“, – pranešime cituojama ji.

Baudžiamasis kodeksas už darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimą, jeigu dėl to įvyko nelaimingas atsitikimas darbe, darbdaviui ar jo įgaliotam asmeniui numato baudą arba laisvės atėmimą iki aštuonerių metų.

Bylą nagrinės Panevėžio apylinkės teismas.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap