2022-01-16

Iš COVID-19 ekspertų tarybų pasitraukė V. Zemlys-Balevičius: vyriausybė valdydamą pandemiją darė nemažai klaidų

Iš Vyriausybės Nepriklausomos ekspertų patariamosios tarybos bei Prezidento sveikatos ekspertų tarybos COVID-19 klausimams pasitraukė matematikas, duomenų mokslininkas Vaidotas Zemlys-Balevičius.

Feisbuke jis šeštadienį pranešė, kad pagrindinė sprendimo priežastis – tai, jog aktyvus dalyvavimas tarybose užėmė pernelyg daug laiko, nors pati taryba „parodė kad Lietuvoje galima diskutuoti pateikiant mokslu pagrįstus argumentus“.

Kartu jis pripažino, kad Vyriausybė, jo nuomone, valdydama pandemija, darė nemažai klaidų.

„Epidemijos valdymo sprendimai yra neišvengiamas kompromisas tarp įvairių nesuderinamų prioritetų, to ką reikėtų daryti ir svarbiausia tarp to kas yra įmanoma padaryti su turimais resursais. Niekada nepritariau visiems Vyriausybės sprendimams, buvo padaryta nemažai klaidų, bet nemanau kad su turimais valstybinių institucijų resursais ir kompetencijomis buvo galima padaryti reikšmingai geriau“, – rašė ekspertas.

 „Nors iš aktyvios tarybų veiklos pasitraukiu, epidemija nepasibaigė. Toliau reikšiu savo nuomonę epidemijos valdymo klausimais, ne taip aktyviai kaip iki šiol, bet jau kaip eilinis Lietuvos Respublikos pilietis“, – teigia V. Zemlys-Balevičius. 

Patariamąją ekspertų tarybą iki šiol sudarė dešimt ekspertų –  medikai, mokslininkai, pramoninkų ir verslo atstovai

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap