2022-12-03

Išloštas vienas didžiausių prizų loterijų istorijoje: 1,3 milijardo dolerių

JAV loterijos „Mega Millions“ organizatoriai šeštadienį pranešė, kad mažiausiai vienas asmuo išlošė, patikslintais duomenimis, daugiau kaip 1,3 mlrd. dolerių aukso puodą – vieną didžiausių prizų per šalies loterijų istoriją.

Kaip nurodo tinklalapis megamillions.com, per penktadienio vakarą įvykusio lošimo aukso puodą, kurio suma yra apytikriai 1,337 mlrd. dolerių (1,311  mlrd. eurų) laimėjo vienas bilietas, įsigytas Ilinojuje.

„Esam sujaudinti tapę vieno iš didžiausių aukso puodų laimėjimo per „Mega Millions“ istoriją liudininkais“, – savo žinutėje parašė bendrovės „Mega Millions Consortium“ generalinė direktorė Pat McDonald (Pat Makdonald). – Nekantraujame sužinoti, kas laimėjo, ir tikimės greitai pasveikinti laimėtoją!“

Šis aukso puodas yra trečias pagal dydį kada nors Jungtinėse Valstijose išloštas loterijos prizas. Milžiniška suma susikaupė, nes nuo balandžio 15 dienos niekas neatspėjo šešių iškritusių skaičių ir per 29 lošimus iš eilės pagrindinio prizo niekas nelaimėjo.

Pasaulinis visų laikų didžiausio loterijos laimėjimo rekordas buvo užregistruotas 2016 metų sausį, kai kitoje JAV nacionalinėje loterijoje „Powerball“ buvo išlošta 1,586 mlrd. dolerių (1,555 mlrd. eurų dabartiniu kursu). Tiesa, tąsyk aukso puodą pasidalijo trys laimingieji.

Antro didžiausio prizo – ir didžiausio, kada nors išloštas vieno asmens – laimėtojas paaiškėjo 2018 metų spalį, kai „Mega Millions“ buvo surinkusi 1,5 mlrd. dolerių aukso puodą.

Tikimybė išlošti aukso puodą yra viena iš 302,5 milijono. Ji yra gerokai mažesnė negu tikimybė būti nutrenktam žaibo – JAV vyriausybės statistika rodo, kad tokia nelaimė ištinka vieną iš milijono.

Laimėtojas ar laimėtojai galės rinktis galimybę gauti didesnę sumą, išmokamą per 29 metus, bet dauguma paprastai renkasi mažesnį vienkartinį išmokėjimą. „Mega Millions“ prognozuoja, kad pastaroji suma būtų apie 780,5 mln. dolerių (765 mln. eurų).

Nuo šių sumų reikšminga dalis dar būtų nurėžta mokesčiams, bet laimėtojui vis tiek liktų itin daug pinigų.

Laimėtojams paprastai rekomenduojama nedelsiant kreiptis į finansų konsultantus – dar prieš atsiimant prizą.

Finansų planuotojas Robertas Pagliarini (Robertas Paljarinis) taip pat pataria laimėjusiems dideles sumas „minutėlei žengti į šalį nuo šios situacijos beprotiškumo“ ir gerai pagalvoti, kokios savo gyvenimo dalies jie „nenori pakeisti“.

 „Mega Millions“ organizuojama 45 valstijose ir sostinėje Vašingtone, taip pat JAV Mergelių Salose. Žaidimą prižiūri valstijų loterijų tarnybos.

Penktadienio laimingoji skaičių kombinacija buvo 13-36-45-57-67 ir 14.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap