2021-12-05

Įvykių Šiauliuose moteris nepamirš dar ilgai: peiliu sunkiai sužalota ir apiplėšta

Šiaulių apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir teismui perduota baudžiamoji byla dėl praėjusių metų lapkritį Šiauliuose apiplėštos ir sužalotos moters. Prieš teismą stos 33 kartus teistas 38-erių metų nuolatinės gyvenamosios vietos neturintis vyras.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, moteris buvo užpulta praėjusių metų lapkričio 10-osios dienos vakarą eidama iš darbo Dubijos gatve. Kertant kelią bendrabučių kiemais prie moters prisiartino įtartinas vyras, kuris čiupo jos rankinę ir jau norėjo sprukti, tačiau moteris pasipriešino ir užpuoliką bandė vytis. Moteris siekė atgauti savo rankinę, tačiau pribėgus prie vyro, plėšikas išsitraukė peilį ir dūrė moteriai. Sužalota ir išsigandusi nukentėjusioji sugebėjo pasiekti netoli esančią vyro darbovietę. Ten jai buvo iškviesti medikai ir policijos pareigūnai. Moteris buvo gydoma ligoninėje.

Įtariama, kad plėšikas pabėgo iš įvykio vietos su rankinėje rasta pinigine. Dar prieš tai nukentėjusios pagalbos šauksmą išgirdo Dubijos g. bendrabučių gyventoja, kuri pamatė, kaip plėšikas iškrausto rankinę ir pabėga. Rankinę paėmė nelaimės šauksmą išgirdusi gyventoja, kuri netrukus atsiliepė į nukentėjusios vyro skambutį žmonai. Moteris pranešė, kad rado jo žmonos rankinę, tad vyras atskubėjo jos paimti. Nukentėjusioji tuo metu jau buvo netoli sutuoktinio darbovietės. Moters piniginė be banko kortelės ir grynųjų buvo rasta po kelių valandų pietiniame miesto mikrorajone.

Šiaulių apskrities policijos Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, atlikę šį ikiteisminį tyrimą, nepraėjus nė parai po įvykio sulaikė ir areštinę uždarė įtariamąjį. Vyras buvo spėjęs išleisti grynuosius pinigus ir pasinaudoti banko kortele prekybos centruose iki kol buvo pasiektas sumos limitas, o vėliau ir užblokuota banko kortelė.

Kaltinamasis savo kaltę pripažino. Baudžiamasis kodeksas už plėšimą panaudojant peilį, sunkų sveikatos sutrikdymą dėl savanaudiškų paskatų, sukčiavimą nedidelės vertės turtu, neteisėtą disponavimą elektronine mokėjimo priemone, neteisėtą elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimą ir neteisėtą prisijungimą prie informacinės sistemos numato įvairias bausmes tarp kurių ir laisvės atėmimas iki 12 metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Šiaulių apygardos teismui.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap