2022-11-26

J. Bidenas artėja prie pergalės JAV prezidento rinkimuose, rodo preliminarūs rezultatai

JAV prezidento rinkimų baigtis penktadienį lieka neaiški, kelioms „svyruojančioms“ valstijoms dar nebaigus skaičiuoti balsalapių, tačiau demokratų kandidatas Joe Bidenas (Džo Baidenas) dar labiau priartėjo prie pergalės.

Remiantis amerikiečių televizijų prognozėmis, J. Bidenas yra užsitikrinęs mažiausiai 253 iš 270 pergalei reikalingų rinkikų balsų. Be to, jis išsiveržė į priekį Pensilvanijoje – pergalė toje valstijoje garantuotų jam išrinkimą.

Prognozės taip pat rodo, kad perrinkimo siekiantis respublikonas prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) yra surinkęs 214 rinkikų balsų. Keliose valstijose balsų skaičiavimas dar gali pakrypti D. Trumpo naudai, tad jis tebeturi galimybių laimėti.

Be Pensilvanijos, J. Bidenas išsiveržė į priekį pietrytinėje Džordžijos valstijoje, deleguojančioje 16 rinkikų, tačiau tų lenktynių baigtis dar nėra aiški.

Taip pat lieka neaiškumų dėl 11 rinkikų deleguojančios Arizonos.

Televizija „Fox News“ ir naujienų agentūra AP prognozuoja, kad J. Bidenas laimėjo Arizonos valstijoje, tačiau kiti leidiniai atsargiau vertina padėtį.

Jei prognozės, kad demokratų kandidatas laimėjo Arizonoje, pasitvirtins, demokratų kandidatas savo sąskaitoje turės jau 264 rinkikų balsus.

Rezultatus svarbiose valstijose delsiama paskelbti daugiausia dėl daugybės per koronaviruso pandemiją paštu atsiustų biuletenių. Dauguma tų balsų, regis, yra palankūs demokratams.

Žemiau apžvelgiama padėtis pagrindinėse valstijose, kuriose rinkimų baigtis išlieka neaiški.

Pensilvanija

Pensilvanija, deleguojanti 20 rinkikų, yra didžiausias šio rinkimų etapo prizas. Kaip ir Džordžijoje, D. Trumpas dar neseniai pirmavo šioje valstijoje, tačiau penktadienio rytą J. Bidenas jį aplenkė, įgijęs daugiau nei 6 800 balsų persvarą.

Dauguma dar nesuskaičiuotų balsų buvo atiduoti demokratams palankiose vietovėse, pavyzdžiui, Filadelfijoje ir jos apylinkėse.

Džordžija

Džordžijoje D. Trumpo turėta mažytė persvara prieš J. Bideną galiausiai ištirpo, tęsiantis skaičiavimui demokratų bastionuose.

Suskaičiavus maždaug 98 proc. balsalapių, J. Bidenas turėjo apie 1 100 balsų pranašumą. 

Džordžija už demokratų kandidatą į prezidentus nėra nubalsavusi nuo 1992 metų, kai valstijoje laimėjo Billas Clintonas (Bilas Klintonas).

16 šios valstijos deleguojamų rinkikų balsų J. Bidenui neužtektų 270 balsų ribai peržengti – tam prireiktų nepralaimėti ir Arizonoje.

Nevada

Prieš balsavimą J. Bidenui buvo pranašauta pergalė Nevadoje, o jos deleguotų šešių rinkikų balsai galėtų garantuoti demokratui pergalę rinkimuose, bet su sąlyga, kad jam pavyks laimėti Arizonoje.

Suskaičiavus daugiau nei 89 proc. balsalapių, J. Bidenas pirmavo daugiau nei 11 tūkst. balsų šioje vakarinėje valstijoje, kur yra savo lošimo namais garsėjantis Las Vegasas.

Šiaurės Karolina

15 rinkikų deleguojančioje Šiaurės Karolinoje D. Trumpas turėjo maždaug 77 tūkst. balsų persvarą, suskaičiavus 95 proc. biuletenių.

Prognozuojama, kad D. Trumpas laimės šioje pietrytinėje valstijoje, tačiau rinkimų dieną ar anksčiau paštu išsiųsti balsalapiai ten gali būti skaičiuojami iki lapkričio 12 dienos.

Arizona

Kai buvo suskaičiuota apytiksliai 90 proc. balsų, J. Bidenas turėjo apie 47 tūkst. balsų persvarą Arizonoje.

Jeigu J. Bidenas laimės Pensilvanijoje, jam nebus būtina išsaugoti persvarą Arizonoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Share via
Copy link
Powered by Social Snap