2021-10-20

Kabinetuose dirbant daugiau nei po vieną, privalės dėvėti kaukes: gyventojai kategoriškai prieš

Siekiant suvaldyti koronaviruso (COVID-19) plitimą, valstybės institucijos ir savivaldybės, taip pat jų valdomos įmonės privalo užtikrinti, kad darbuotojai bendro naudojimo patalpose ir darbo vietose, t. y. kabinetuose ar kt. patalpose, kuriose dirba daugiau nei po vieną darbuotoją, dėvėtų nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, pavyzdžiui, veido kaukes, respiratorius ar pan. 

Tai numatyta operacijų vadovo sprendime, kurį rasite ČIA. Šiuo sprendimu papildytos valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, valstybės ir savivaldybių valdomų įmonių darbo vietų būtinosios sąlygos.

Nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems darbuotojams, kurie dėl savo sveikatos būklės tokių apsaugos priemonių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti šių žmonių sveikatos būklei.

Gatvėje kalbinti gyventojai nesutinka su tokiu Vyriausybės sprendimu. 

Vilnietė Virginija pritaria, jog bendro naudojimo patalpose reikia dėvėti veido apsaugos priemones, tačiau kaukės devėjimas kabinete jos manymu tikrai neduos jokio efekto. Žmonės visą dieną sėdi tam pačiam kabinete ir kvėpuoja tuo pačiu oru, kosti, čiaudi, tai jei ten bus pas kažką virusas tikrai užsikrėsim, juokiasi moteris.

Vilnietis Karolis laikosi tokios pačios nuomonės kaip ir prieš tai kalbinta moteris. Čia tas pats, kas reikalauti kaukes devėti namuose, nes darbe su tais žmonėmis mes praleidžiame didžiąją dalį dienos laiko, todėl tikrai jei ten bus virusas kaukė neapsaugos, mano vaikinas.

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap