2021-10-16

Kaukių devėjimo lauke bus atsisakyta sergamumui sumažėjus dešimčia kartų: patalpose teks devėti dar ilgiau

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Vyriausybė kliausis ekspertų rekomendacijomis, spręsdama dėl kaukių dėvėjimo lauke. 

Jos teigimu, rekomendavus ekspertams, gali būti koreguojamas Ministrų kabineto patvirtintas planas, pagal kurį kaukių dėvėjimo lauke būtų atsisakoma tik tada, kai sergamumas sumažėtų 10 kartų, lyginant su dabartiniu lygiu. 

„Jei tokią rekomendaciją iš ekspertų tarybos mes gausime apie tai, kad tas laisvinimas galėtų būti ir ankstesniame scenarijuje, o ne taip, kaip dabar yra plane sudėliota, tai tikrai Vyriausybė šituo klausimu pasikliaus tuo, ką pasiūlys ekspertai, nes savo asmeninės nuomonės ir idėjų nesiruošiame piršti, ekspertų nuomonė čia bus pagrindinė“, – spaudos konferencijoje trečiadienį žurnalistams sakė Vyriausybės vadovė.

Anot jos, kaukių dėvėjimo klausimą Ekspertų taryba svarstė ir praėjusį penktadienį, o susitikime dalyvavo ne tik tarybos nariai, bet ir „kiti žmonės, kurie šiuo klausimu domisi arba kaukėms oponuoja, kad diskusija būtų kuo išsamesnė“.

„Nė kiek neabejoju, kad profesorės R. Kalėdienės vadovaujama grupė pateiks siūlymus Ekspertų tarybai, kokie gali būti pakeitimai ir kokiomis sąlygomis dėl kaukių dėvėjimo. Ir čia mes kalbame, pirmiausia, apie atviras erdves, tikrai ne apie uždaras“, – sakė I. Šimonytė.

Po penktadienį vykusio Ekspertų tarybos posėdžio Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) profesorius Mindaugas Stankūnas feisbuke pasidalino įrašu, jog susitikimo metu „buvo suformuota bendra pozicija, kad pagerėjusi epidemiologinė situacija leidžia sumažinti dabartinius kaukių dėvėjimo reikalavimus“.

Anot jo, kaukes būtų galima palikti dėvėti visais atvejais patalpose ir atvirose vietose, kai negalima išlaikyti bent dviejų metrų atstumo.

Pagal Vyriausybės patvirtintą karantino sąlygų laisvinimo planą, privalomo kaukių dėvėjimo atvirose erdvėse būtų atsisakoma pasiekus vadinamąjį žalią scenarijų, t. y. kai būtų nustatoma mažiau kaip 25 nauji koronaviruso atvejai 100 tūkst. gyventojų. Šiuo metu šis rodiklis siekia 251 atvejį. 

Šiuo metu kaukės vyresniems nei šešerių metų asmenims yra privalomos viešose vietose, išskyrus tam tikras išimtis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap