2021-10-22

Kinijoje aptiktas naujas virusas: pasekmės gali būti didesnės nei nuo COVID-19

Kinijos mokslininkai aptiko naują kiaulių gripo atmainą. Kaip skelbia BBC, virusas aptiktas pakankamai neseniai ir kol kas juo daugiausia užsikrečia kiaulės. Tačiau, ekspertai teigia, jog jis gali užkrėsti ir žmones.

Mokslininkus neramina tai, jog virusas turi polinkį mutuoti, o tai gali sukelti naują globalinę pandemiją, kuri gali būti daug baisesnė už koronaviruso (COVID19) pandemiją.

Nors kol kas virusas ir nėra pavojingas žmonėms, mokslininkų teigimu, bet kokią akimirką jis gali tapti globalinės pandemijos sukelėju, todėl būtina itin intensyvi šio viruso kontrolė.

Paskutinė kiaulių gripo epidemija pasaulyje buvo kilusi 2009 metais, tačiau mirtingumas nuo viruso buvo mažesnis nei tikėtasi, nes jis buvo panašus į sezoninį gripą, todėl daugumą gyventojų turėjo tam tikrą atsparumą šiam virusui.

Tuo tarpu naujoji kiaulių gripo atmaina yra visiškai nauja ir nepanaši į kitas gripo atmainas, todėl atsparumo šiam virusui pas žmones arba nėra visai arba jis yra labai nedidelis.

Visgi Pasaulio Sveikatos organizacija mano, kad koronaviruso pandemija dar nėra pasiekusi savo piko ir blogiausia mūsų dar laukia, o čia dar vienas naujas virusas, kas tikrai verčia itin sunerimti ir mušti pavojaus varpais, nes pasekmės gali būti itin skaudžios.

Šiuo metu koronaviruso aukų skaičius perkopė 500 tūkstančių, o užsikrėtusiųjų skaičius visame pasaulyje viršijo 10 milijonų.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap