2021-10-25

Lietuvoje patvirtinti dar 2 nauji užsikrėtimo Korona virusu atvejai

Sveikatos apsaugos ministerija patvirtino dar du naujus Korona viruso užsikrėtimo atvejus.

Korona virusas nustatytas kauniečių porai neseniai grįžusiai iš Italijos. Šiuo metu sutuoktiniai yra izoliuoti ir jų gyvybei pavojaus nėra.

Šiuo metu Lietuvoje patvirtinti 3 Korona viruso atvejai. Moteris, kuriai vasario pabaigoje diagnozuotas Korona virusas vis dar yra ligoninėje. Jos būklė yra stabili ir pavojus negresia, tačiau viruso testas vis dar moteriai yra teigiamas.

SAM primena, kad nekeliavus į šalis, kur vyksta COVID-19 plitimas visuomenėje ir neturėjus kontakto su įtariamu ar patvirtintu COVID-19 atveju bei nejaučiant susirgimui būdingų, gripą primenančių simptomų, jokių tyrimų atlikti ar imtis specialių priemonių nėra reikalo.

Tuo metu, jei simptomai pasireiškė per dvi savaites po kelionės į paveiktas zonas (http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/koronavirusas) ar kontakto su žmonėmis, kuriems patvirtintas COVID-19, tokiu atveju reikia nedelsiant skambinti į Bendrąjį pagalbos centrą telefonu 112, pateikti susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų rekomendacijas.

Siekiant apsisaugoti nuo koronavirusinių infekcijų rekomenduojama laikytis standartinių ligos plitimą mažinančių priemonių: dažnai plauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu, neliesti rankomis veido ir akių, laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę), laikytis saugaus maisto ruošimo (ypač naudojant termiškai neapdorotą mėsą, kiaušinius), vengti artimo sąlyčio su visais, kam yra pasireiškę kvėpavimo takų ligos simptomai, pavyzdžiui, kosulys, čiaudulys.

Valdžios atstovų ir sveikatos priežiūros specialistų teigimų panikuoti nėra pagrindo, situacija kol kas yra kontroliuojama. Lietuva yra pasiruošusi suvaldyti viruso protrūkį, vietų ligoninėse tikrai užteks.

Situacija Europoje ir Pasaulyje

Infektuotų asmenų skaičius nuo Korona viruso pasiekė 117 tūkstančių, aukų skaičius išaugo iki 4011. Pasveikti pavyko kiek daugiau nei 63 tūkstančiams žmonių.

Aštriausia situacija šiuo metu Italijoje, kur infektuotų asmenų skaičius perkopė 9 tūkstančius.

Nauji užsikrėtimo atvejai fiksuojami visame pasaulyje. Tuo tarpu Kinija švelnina apsaugos priemones, kur sustojo viruso plitimas.

Pasaulio valstybės imasi radikalių priemonių siekiant suvaldyti virusą, atšaukiami skrydžiai, renginiai, koncertai. Mokiniai neeina į mokyklas, gyventojai į darbus.

Kaip apsisaugoti?

  1. Neliesti gyvūnų
  2. Gerai iškepti ar išvirti mėsą bei kiaušinius
  3. Vengti kontaktų su žmonėmis, kurie peršalę
  4. Plauti ar dezinfekuoti kuo dažniau rankas
  5. Kuo mažiau rankomis liesti veidą ir nosį
  6. Rūpinkitės kitais. Jei jau sergate – neužkrėskite kitų. 
  7. Devėkite kaukę net jei esate sveikas, nes jus gali užkrėsti.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap