2022-05-14

Koronaviruso situacija Šiauliuose: kitoks įstaigų darbas, užsikrėtimai ir pirmieji skiepų užsakymai

Šiaulių miesto savivaldybės organizuotoje spaudos konferencijoje pristatyta naujausia informacija apie COVID-19 situaciją mieste ir regione. Padėtis lieka labai įtempta, tačiau stabili. Medikai jau su nekantrumu laukia, kada Vyriausybės patvirtini nauji apribojimai sumažins sergančiųjų skaičių.

Pasak Respublikinės Šiaulių ligoninės direktoriaus Remigijaus Mažeikos, praėjusi savaitė buvo itin nelengva, tačiau didesnių netikėtumų ligoninėje pavyko išvengti. Tai jau yra gera žinia. Šiuo metu gydomi 163 COVID-19 pacientai, reanimacijoje yra 21, tarp jų – trys gydytojai, o prie dirbtinės plaučių ventiliavimo įrangos prijungta 16 žmonių.

Šiaulių ir Telšių apskričių ligoninėse gydomi 355 koronavirusu užsikrėtę pacientai. Šiauliuose gydomi sunkiausi ligoniai, pagerėjus situacijai, pacientai grąžinami į rajonų ligonines. Lovų užimtumas siekia 84 proc. Didžiausiu iššūkiu lieka darbuotojų trūkumas, vien per praeitą savaitę nustatyti 68 užsikrėtę ligoninės darbuotojai, tai paaiškėjo profilaktinio testavimo metu.

Moters ir vaiko klinikoje daugėja gimdyvių, segančių COVID-19. Praeitą savaitę vienas naujagimis jau gimė su šios ligos simptomais, bet jo būklė pagerėjo ir šiandien su mama išleistas namo.

Ligoninėje beveik neribojama planinė pagalba, atliekamos operacijos. Konsultacinė poliklinika laukia pacientų, nėra eilių pas onkologus, kardiologus, urologus, kitų specializacijų konsultantus.

Remigijus Mažeika nuogąstauja, kad po kelių mėnesių pas specialistus vėl susidarys didžiulės eilės.

„Trečiadienį užsidarys pramoninių prekių parduotuvės, žmonės turės daugiau laiko, galės pasirūpinti savo sveikatos problemomis, jei tik tokių turi. Esame pasiruošę ir galime sėkmingai teikti planinę pagalbą pandemijos sąlygomis“, – kalbėjo direktorius.

Vyriausybei priėmus naujas ribojimo priemones, medikai su viltimi laukia realaus persilaužimo pandemijos valdyme.

Tuo tarpu Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento vadovė Simona Abromavičienė patvirtino, kad praėjusi savaitė Šiaulių regione buvo antirekordinė – registruoti 1802 susirgimo atvejai, 895 iš jų – Šiaulių mieste. Regione mirė 17 žmonių, tarp jų 8 šiauliečiai.

Infekcija plinta šeimose ir darbovietėse. Šiauliuose serga 2686 gyventojai. Palyginti su kitomis šalies savivaldybėmis, pagal sergamumo rodiklį miestas yra 6 vietoje.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Sveikatos skyriaus vedėja Viktorija Palčiauskienė informavo, kad Dainų pirminės sveikatos priežiūros centras ir Šiaulių centro poliklinika gyventojus aptarnauja nuotoliniu ir kontaktiniu būdu be didesnių problemų. Yra registruojami tik pavieniai medikų susirgimai, nedidelė dalis personalo yra saviizoliacijoje, tačiau didesnio poveikio įstaigų darbui tai neturi. 

Mobilusis COVID-19 mėginių paėmimo punktas ir Karščiavimo klinika veikia stabiliai. Mobiliajame punkte praėjusią savaitę paimta 1750 mėginių, teigiamų atsakymų dalis – apie 43 proc. Tai trigubai daugiau nei rugsėjo–spalio mėnesiais. Punktas dirba kiekvieną dieną, beveik kasdien būna laisvų vietų.

Karščiavimo klinikoje kasdien dirba po dvi komandas, beveik visos vietos joje būna užimtos.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis pabrėžė, kad valstybė pereina į naują kovos su COVID-19 etapą. Tikimasi, kad naujos Vyriausybės priemonės greičiau padės suvaldyti situaciją. Pasak administracijos vadovo, laukiama konkretesnių nurodymų dėl naujausių apribojimų. Savivaldybė pasiruošusi išplėsti kontrolę nurodytose srityse, kad būtų užtikrintas Vyriausybės nutarimo įgyvendinimas. 

„Praeitą savaitę pasirašiau įsakymą dėl pasirengimo vakcinacijai, atsakingu asmeniu už vakcinaciją Šiauliuose buvo paskirta  Savivaldybės administracijos Sveikatos skyriaus vedėja Viktorija Palčiauskienė. Gruodžio pabaigoje Lietuvą jau gali pasiekti pirmosios vakcinos siuntos. Skiepijimą Šiauliuose vykdys dvi įstaigos – Dainų pirminės sveikatos priežiūros centras ir Šiaulių centro poliklinika. Viena pirmųjų užduočių – prioritetinių skiepijimo sąrašų sudarymas“, – komentavo Antanas Bartulis.

Miesto darželiuose ir toliau bus priimti vaikai iš šeimų, jei tėvai neturi galimybės dirbti nuotoliniu būdu, pavyzdžiui, yra medikai, policininkai, ugniagesiai ar panašiai. Tėveliai prašomi vaikus į ikimokyklines įstaigas vesti tik tada, kai jau nėra kitos išeities.  

Share via
Copy link
Powered by Social Snap