2021-12-05

Koronavirusui nesitraukiant iš Vokietijos ketinama griežtinti vietinius apribojimus

Vokietijos Bavarijos regionas sekmadienį pranešė griežtinantis dėl koronaviruso įvestus apribojimus ir nustatantis lokalias komendanto valandas bei uždarantis dalį mokyklų.

Tokių priemonių imamasi dėl to, kad nepaisant penkias savaites galiojančių nacionalinių apribojimų, naujų koronaviruso atvejų skaičius išlieka didelis.

Nuo ateinančio trečiadienio Bavarijos gyventojų bus prašoma likti namuose, nebent jie turės svarią priežastį išeiti iš namų : nusipirkti maisto ar apsilankyti pas gydytoją, per spaudos konferenciją pranešė federalinės žemės premjeras Markusas Soederis (Markusas Sioderis).

„Padėtis, deja, yra sudėtinga… Mes privalome daryti daugiau, mes privalome veikti“, – sakė jis ir pridūrė, kad lapkričio pradžioje įvestas nacionalinis dalinis karantinas yra nepakankamas.

Šalyje uždarytos kultūros ir sporto įstaigos bei restoranai ir barai, ribojami žmonių susibūrimai, tačiau mokyklos ir parduotuvės ir toliau veikia.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel anksčiau šią savaitę su šešiolikos federalinių žemių vadovais sutarė pratęsti dalinį karantiną iki sausio 10 d. Tačiau pagal Vokietijos federalinę sistemą galiausiai kiekviena žemė turi teisę nuspręsti, ar įgyvendinti taisykles.

M. Soederis pranešė, kad karštuosiuose taškuose, kur fiksuojama daugiau nei 200 naujų koronaviruso atvejų šimtui tūkstančių gyventojų, no 21 val. galios komendanto valanda.

Taip pat mokyklų bus prašoma vyresnio amžiaus vaikams rengti pamokas nuotoliniu būdu, o karštuosiuose taškuose bus prašoma visą švietimo procesą perkelti į internetą.

Naujų koronaviruso atvejų skaičiaus augimas Vokietijoje pastarosiomis savaitėmis stabilizavosi, o spalį fiksuotas eksponentinis augimas sustojo. Tačiau atvejų skaičius išlieka didelis: praėjusią savaitę bendras atvejų skaičius viršijo milijoną, nes dienos atvejų skaičius reguliariai viršija 20 tūkst.

Visoje šalyje intensyvios terapijos skyriuose nuo COVID-19 gydom pacientų skaičius šoktelėjo nuo vos 360-ies spalio pradžioje iki daugiau nei 4 tūkst.

A. Merkel ir federalinių žemių premjerai sutartos nacionalinės priemonės leidžia susitikti tik penkiems žmonėms iš dviejų atskirų namų ūkių. Per Kalėdas ir Naujuosius metus šį skaičių ketinama padidinti iki dešimties.

M. Soederis sakė, kad Bavarijoje taisyklės bus sušvelnintos tik gruodžio 23-26 d. d., o griežtesnės taisyklės vėl įsigalios Naujųjų metų išvakarėse.

Kai kurios Vokietijos federalinės žemės, kaip Tiūringija ir Berlyno žemė, kalėdiniam laikotarpiui nustatė griežtesnes taisykles.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Share via
Copy link
Powered by Social Snap