2021-11-28

Lenkijoje atidarytas giliausias pasaulyje nardymo baseinas

Šį savaitgalį netoli Varšuvos buvo atidarytas 45,5 metro gylio nardymo baseinas su dirbtinėmis povandeninėmis olomis ir majų griuvėsiais. Skelbiama, kad tai yra giliausia tokia struktūra pasaulyje.

„Deepspot“ pavadintame komplekse yra ir nedidelio laivo nuolaužos, kad narai galėtų jas apžiūrėti. Baseinui užpildyti reikia 8 tūkst. kubinių metrų vandens, o tai yra daugiau nei 20 kartų daugiau, nei reikia pripildyti tradicinį 25 metrų ilgio baseiną.

Skirtingai nuo įprastinių baseinų, „Deepspot“ kompleksą buvo galima atidaryti, nepaisant egzistuojančių apribojimų Lenkijoje, nes tai yra mokymų centras, kuriame siūlomi kursai.

Taip pat planuojama šalimais pastatyti ir viešbutį, iš kurio svečiai galės stebėti narus penkių metrų gylyje.

„Tai yra giliausias pasaulyje baseinas“, – šeštadienį per atidarymą agentūrai AFP sakė 47 metų nardymo entuziastas ir „Deepspot“ direktorius Michalas Braszczynski (Michalas Braščinskis).

Iki šiol „Guinness“ rekordų knygoje giliausiu baseinu pasaulyje buvo įvardijamas 42 metrų gylio baseinas Italijos Montegorto Termės miestelyje.

Tačiau jau kitais metais Lenkijoje vos duris atvėrusį giliausią pasaulyje baseiną gali aplenkti 50 metrų gylio baseinas „Blue Abyss“, kurį numatoma atidaryti Didžiojoje Britanijoje.

Pirmąją naujojo baseino darbo dieną apie dešimt klientų laikė egzaminą instruktoriaus licencijai gauti.

„Čia nėra įspūdingų žuvų ar koralinių rifų, todėl tai nėra jūros pakaitalas, tačiau tai tikrai yra gera vieta mokytis ir treniruotis, kad galėtumei saugiai nardyti atvirame vandenyje, – sakė 39 metų nardymo instruktorius Przemyslaw Kacprzak (Pšemislavas Kacpšakas). – Ir čia labai smagu! Tai tarsi vaikų darželis narams!“

M. Braszczynski sakė, kad baseinu naudosis ir ugniagesiai bei kariuomenė.

Šiam baseinui pastatyti per daugiau nei dvejus metus buvo sunaudota apie 5 tūkst. kubinių metrų betono. Statybos kainavo apie 40 mln. zlotų (8,9 mln. eurų)

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap