2022-05-18

Lenkijoje dislokuota prestižinė karinė technika: baiminamasi puolimo

Jungtinės Valstijos, laikydamosi įsipareigojimų ginti NATO sąjungininkes, Lenkijoje dislokavo dvi naujas raketų „žemė-oras“ „Patriot“ baterijas, trečiadienį pranešė vienas aukšto rango Pentagono pareigūnas.

Paprastai Vokietijoje dislokuotos raketų baterijos buvo perkeltos Lenkijos „kvietimu“, sakė pareigūnas, kalbėjęs su anonimiškumo sąlyga.

Manoma, kad šis žingsnis atspindi augančius būgštavimus, kad Rusijos raketa gali – tyčia ar ne – kirsti sieną iš kaimyninės Ukrainos į NATO narę Lenkiją.

Išvakarėse JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja politikos reikalams Victoria Nuland (Viktorija Nuland) Amerikos įstatymų leidėjams sakė, kad Lenkijai, kuri ribojasi su Ukraina, trumpuoju laikotarpiu labai svarbu, kad ji „naudotųsi visišku NATO aljanso oro erdvės saugumu“.

Atsižvelgdamos į tai, kad Lenkija yra arti šalies, kur vyksta karas, Jungtinės Valstijos taip pat „svarsto galimybę Lenkijoje dislokuoti kelias (raketų kompleksų) „Patriot“ baterijas“, sakė ji.

Išvakarėse Jungtinės Valstijos atmetė Lenkijos pasiūlymą pasiųsti jos turimus naikintuvus MiG-29 į Ukrainą per amerikiečių bazę Vokietijoje ir pabrėžė, kad šis planas sukėlė „rimtų nuogąstavimų“ visam NATO aljansui.

JAV viceprezidentė Kamala Harris (Kamala Haris) trečiadienį vyksta į Lenkiją aptarti, kaip teikti „karinę pagalbą“ Ukrainai, sakė Baltųjų rūmų pareigūnai.

Minėtas Pentagono pareigūnas teigė, kad „Patriot“ raketų baterijų perdislokavimas į Lenkiją yra „grynai gynybinė operacija, vykdoma aktyviai siekiant atremti bet kokią potencialią grėsmę JAV ir sąjungininkų pajėgoms NATO teritorijoje“.

Jis pridūrė, kad tai „100 proc. atitinka rimtumą, su kuriuo mes laikomės savo įsipareigojimų pagal 5 straipsnį“ ginti kitas Aljanso nares.

Pareigūnas nenurodė, kur Lenkijoje šiuo metu dislokuotos baterijos ir kokia jų operacinė būklė.

Sistema „Patriot“ gali atremti ir sunaikinti balistines raketas, sparnuotąsias raketas ar orlaivius.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap