2021-11-28

LFF išsirinko viceprezidentus: A. Pukelis nekėlė kandidatūros

Lietuvos futbolo federacija (LFF) ketvirtadienį išsirinko tris naujus viceprezidentus, kandidatūros juo tapti nekėlė iki šiol šias pareigas ėjęs Arūnas Pukelis.

Vykdomajame komitete naujaisiais viceprezidentais išrinkti Utenos apskrities futbolo federacijos atstovas Nemunas Dagilis, Telšių apskrities futbolo federacijos atstovas Mindaugas Bondauskis ir Lietuvos futbolo A lygos prezidentas Janas Nevoina.

Į viceprezidentus buvo iškelta ir Klaipėdos futbolo federacijos atstovo Rimanto Žvingilo kandidatūra, tačiau ji nebuvo patvirtinta.

Tuo metu iki šiol viceprezidento pareigas ėjęs A. Pukelis savo kandidatūros dar vienai kadencijai nekėlė.

„Dėl šiuo metu dirbtinai eskaluojamos situacijos, surežisuoto šmeižto ir šlykštaus melo kampanijos, į kurią įtrauktos ir pačios aukščiausios valdžios institucijos, atsisakau kelti savo kandidatūrą į LFF viceprezidento pareigas“, – ketvirtadienį feisbuke pranešė A. Pukelis.

Jis taip pat pridūrė, kad nesitaikstys su politikų, kurie, anot jo, šiurkščiai pažeidžia Konstituciją, kitus įstatymus, tiesioginiu kišimusi į „visuomenės reikalaus, prisidengiant viešuoju interesu“.

„Niekada nekeliu savo ego ir asmeninių ambicijų aukščiau už mūsų futbolo bendruomenes siekius ir tikslus. Man svarbu rezultatas, todėl aš visada būsiu ten, kur esu labiausiai reikalingas“, – rašė vienas LFF vadovų.

„Futbolas visada bus aukščiau už bet kokias intrigas, politines manipuliacijas ar slaptus susitarimus. Futbolas yra visų žmonių ir niekada nepriklausys nuo saujelės politikų, nors jie to ir labai norėtų“, – teigė jis.

A. Pukelio teigimu, jam postai „niekada nebuvo vertybė“.

„Už žmogų turi kalbėti jo darbai, o ne pareigos. Todėl ir toliau liksiu aktyviu futbolo bendruomenės nariu, savo iniciatyvomis ir darbais prisidėsiu prie šio sporto stiprinimo mūsų šalyje“, – pareiškė A. Pukelis.

Seimas lapkričio pradžioje priėmė rezoliuciją dėl padėties ir problemų LFF bei ja pakvietė Lietuvos futbolo bendruomenę apsvarstyti sporto šakos ateitį, galimybes sustiprinti LFF atsparumą nuo asmenų, linkusių į nusikalstamą veiklą, poveikio ir piktnaudžiavimo.

Kitu atveju, parlamentas kvietė steigti naują Lietuvos futbolo bendruomenės interesams atstovaujančią organizaciją, kuri tinkamai įgyvendintų bendruomenės iškeltus tikslus ir užtikrintų demokratinių principų apsaugą.

Seimas priimta rezoliucija rekomendavo Vyriausybei kreiptis į UEFA bei FIFA, kad jos atliktų tarptautinius auditus ir ištirtų LFF finansų naudojimą.

Vyriausybė taip pat buvo paraginta pradėti intensyvų dialogą su UEFA ir FIFA valdymo organais siekiant užtikrinti, kad LFF vadovų pareigas eitų nepriekaištingos reputacijos asmenys.

Praeityje teistas Tauragės verslininkas Arūnas Pukelis, pravarde Švinius, LFF viceprezidentu išrinktas pernai balandį. Jo paskyrimas kėlė diskusijas futbolo bendruomenėje.

LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius informavo BNS, kad Tauragės apskrities futbolo federacijos prezidentas A. Pukelis ir toliau dirbs LFF Vykdomajame komitete ir Ekonomikos komiteto pirmininku.

LFF viceprezidento kadencijos trukmė – ketveri metai, šias pareigas 2019 metais A. Pukelis buvo perėmęs iš pasitraukusio Anatolijaus Stecenko

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap