2022-12-04

Liepos 6-oji Lietuvoje ir pasaulyje

ŠVENTĖS PROGRAMA

Prezidento rūmų Baltojoje salėje 10 valandą vyks Valstybės apdovanojimų įteikimo ceremonija, kurioje šalies vadovas už nuopelnus Lietuvai ir už jos vardo garsinimą pasaulyje pagerbs Lietuvos ir užsienio valstybių piliečius.

Vidurdienį Prezidentas iškilmingoje Valstybės vėliavų pakėlimo ceremonijoje Simono Daukanto aikštėje pasveikins Lietuvos žmones.

Po ceremonijos, 12.30 valandą, šalies vadovas dalyvaus šv. Mišiose Vilniaus arkikatedroje bazilikoje.

14 valandą Respublikos Prezidentas atidarys renginį „Kviečiame dalintis istorija“, kurio metu Prezidento rūmų kieme istorijos fragmentais dalinsis iškiliausi šalies istorikai, visuomenininkai ir meno kūrėjai.

Vėliau valstybės vadovas dalyvaus šventiniame vakaro renginyje, vyksiančiame 19 valandą Prezidento rūmų Baltojoje salėje.

Valstybės dienos minėjimą 21 valandą vainikuos tradicija tapusi „Tautiška giesmė aplink pasaulį“, kuri šiemet kviečia kurti vienybės tiltus globaliame pasaulyje. Mindaugo tiltas, nuo kurio šalies vadovas pasveikins visus susirinkusiuosius, sujungs ne tik du krantus, bet ir istorinį bei naująjį miestą, žmones šiapus ir anapus krantų.

„Kviečiu Jus vienybės tiltais sujungti visus tautiečius į vieną Lietuvą. Nes turime ją vienintelę, nors šiandien ir ne visi stovime ant jos žemės. Nors galbūt gyvename visai kitame pasaulio krašte. Bet tvirtai žinome – Lietuva visada ten, kur yra lietuvių, kur iškelta mūsų Trispalvė. Tegul ji plačiai skamba visur – žemynuose, valstybėse, miestuose, kiekvieno iš mūsų namuose ir širdyse. Tegul Himne sutelpa visų mūsų balsai ir visa Lietuva“, – kviesdamas giedoti Tautišką giesmę sako Prezidentas.

Valstybės dieną kviečiame švęsti atsakingai, laikytis rekomenduojamų saugumo reikalavimų. Šventinę renginių transliaciją galima stebėti per LRT televiziją, taip pat vaizdo ekrane Katedros aikštėje.

Prezidento rūmuose įsikūręs Valstybės pažinimo centras kviečia kartu išvysti projekto Orbis Lituaniae animacinius filmus apie šalies istoriją, dalyvauti dirbtuvėlėse, pažinti Lietuvą interaktyviose ekspozicijose, kurios bus atviros visiems nuo 12 iki 20 val.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sveikina visus, branginančius mūsų valstybę, kuri sujungia šių dienų piliečius ir tuos, kurie išsaugojo Lietuvą per tūkstantį metų, kuriems nepriklausoma valstybė buvo aukščiausias tikslas. Turime išlikti tais, kurie drąsiai pasitinka iššūkius, stiprina savo valstybę, nepraranda tapatybės ir nepamiršta savo šaknų net tolimiausiame pasaulio krašte.    

Taip pat D. Grybauskaitė linki, kad vakare vėl, jau vienuoliktą kartą, milijonai tautiečių balsų Lietuvoje ir visame pasaulyje susitiktų giedant „Tautišką giesmę“.    

Sveikinima siunčia ir Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

„Liepos 6-oji, karaliaus Mindaugo karūnavimo diena, liudija didingą mūsų istoriją ir primena Lietuvos ištakas. Išmintis, tikėjimas stipria valstybe sujungė mūsų protėvių jėgas ir baltų žemes,  aiškiai nubrėžė ateities horizontus. Tai buvo esminis  pasirinkimas, kuris nukreipė mus į civilizacijos kelią, į pamatinių europinių vertybių išpažinimą. Brangūs Lietuvos žmonės, nuoširdžiai sveikinu Jus Valstybės dienos proga – būkime ištikimi mūsų pirmųjų valstybės kūrėjų darbams bei siekiams, likime amžiams įsipareigoję visomis išgalėmis, vieningai kurti stiprią, modernią ir klestinčią Lietuvą“, – sakoma premjero sveikinime.   

„Mūsų valstybė – tai laisvės, taikos ir demokratijos suvienyti žmonės. Jau paminėję tūkstantmetį ir vartodami seniausią pasaulio kalbą, mes iki šiandienos nestokojame ambicijos augti pasitikėdami vieni kitais. Šie metai buvo kupini progų įsitikinti, kaip operatyviai ir efektyviai mes galime pasirūpinti savo artimaisiais, kaimynais ir visa valstybe. Iššūkius atrėmėme kartu kaip vieninga šalis, todėl švęskime Valstybės dieną su pasididžiavimu, nes turime kuo didžiuotis. Kelkime trispalves šios draugystės šventės proga, o atėjus vakarui, burkime artimiausius ir giedokime Tautišką giesmę kartu“, – sveikinime teigia Seimo Pirmininkas.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap