2021-10-28

Lietuva iki 2025 metų turės pilnai veikiantį 5G ryšį

Lietuvos Respublikos Vyriausybė trečiadienį posėdžio metu iš esmės pritarė 5G ryšio plėtrai.

Iki 2025 metų šalies miestuose ir pagrindiniuose šalies sausumos keliuose, oro ir jūrų uostose turėtų veikti 5G ryšys. Iki 2022 metų bent viename iš penkių didžiųjų šalies miestų turėtų pradėti veikti 5G ryšys (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys), o iki 2023 metų jis turėtų pradėti veikti visuose šalies didžiuosiuose miestuose. Šie tikslai buvo patvirtinti Vyriausybės podėdyje.

„Projektas parengtas atsižvelgiant į Europos Sąjungos elektroninių ryšių sektoriui nustatytus tikslus iki 2025 metų. Siekiame sudaryti teisinę bazę, kad plėtra būtų Lietuvoje reguliuojama valstybės, kad valstybė turėtų svertus teisinio reguliavimo prasme, kontroliuoti, vykdyti priežiūrą, siekti užtikrinti laipsnišką plėtrą“, – pasitarime kalbėjo susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

Lietuvoje 5G ryšis turėtų būti pradėtas diegti jau kitais metais, o iki šių metų pabaigos turėtų būti priskirti radijo dažniai ir paskelbtas aukcionas radijo dažniams įsigyti.

Vienas pagrindinių darbų diegiant 5G ryšį yra perplanuoti radijo dažnius Lietuvoje, tačiau čia yra labai svarbus Rusijos vaidmuo, kadangi Rusija naudoja dažnių juostas televizijos transliavimui, kuriose planuojamas diegti 5G ryšys. Todėl labai svarbu pasiekti bendrą susitarimą su Rusija, kad ji iškeltų savo dažnių juostas. Su Rusija šiuo klausimu jau yra pasiektas susitarimas, tačiau galutinį atsakymą Rusija žada pateikti iki šių metų pabaigos.

Valdžios atstovų teigimu įgyvendinus visas priemones Lietuvos ryšio operatoriai galės siūlyti savo klientams pilnai ir efektyviai veikiantį 5G ryšį.

 

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap