2022-01-21

Lietuviai turtingėja: vestuvėms negaili 300 tūkst. eurų ir šluoja milijonus kainuojančius apartamentus

Prasidėjus pandemijai ekonomistai gąsdino artėjančia krize, bankrotais ir bedarbyste, valdžia tik ir tekalbėjo apie paramą, išmokas ir ekonomikos gelbėjimas. Tačiau paradoksas – taip turtingai kaip per pandemiją lietuviai dar negyveno niekada. Skaičiuojant nuo pandemijos pradžios Lietuvos gyventojų indėliai išaugo penktadaliu arba 3 milijardais eurų ir šių metų vasarį siekė rekordinius 18,4 milijardų eurų. Tačiau dabar tie patys ekonomistai prognozuoja kainų kilimą. Brangs paslaugos, žaliavos, kelionės, maistas, švenčių atributai ir nekilnojamas turtas, tvirtina jie.  

Šį ketvirtadienio vakarą, 20 val., LNK televizijos laidoje „Bučiuoju. Rūta“ garsi vestuvių organizatorė Laura Vagonė pasakos, kiek lietuviai skiria pinigų vestuvių puotai ir kiek kartų daugiau šią vasarą teks pakloti už svajonių šventę. „Kainos tikrai kyla ir tą labai jaučiu. Brangsta dekoracijos, medžiagos, palapinės šventėms ir makiažo paslaugos nuotakoms. Jeigu anksčiau garsų vizažistą galima buvo apsamdyti už 80 eurų, tai dabar kainos siekia net 150 eurų“, – pasakos vestuvių organizatorė. Paklausta, kiek lietuviai skiria pinigų vestuvėms, Laura Vagonė atskleis, kad yra tokių, kurie negaili net 300 tūkstančių eurų: „Net ir šita suma nėra riba. Tikrai yra ir daugėja galinčių sau leisti skirti tokias sumas vestuvėms.“

Švenčių organizatorė papasakos, kiek kainuoja pasikviesti Lietuvos garsenybes į savo vestuves. Jeigu norite, kad svečius linksmintų Kastytis Kerbedis, jums teks pakloti 7 000 eurų. Laura Vagonė atskleis ir kitų Lietuvos garsenybių įkainius.

Laidos svečias NT ekspertas Mindaugas Vanagas atskleis, kad lietuviai gyvena taip turtingai, jos pastaruoju metu perka po 3-4 butus vienu metu, o daugeliui net neprireikia banko paskolos. Žiūrovai taip pat išvys keletą prabangiausių šalies apartamentų, kurių kaina siekia kelis milijonus eurų. Galinčių ir norinčių nusipirkti įspūdingus namus netrūksta. „NT rinkoje didelis sujudimas. Norinčių pirkti yra tiek, kad nebeužtenka būtų. O tokių aukštų kainų dar nėra buvę“, – kalbės Mindaugas Vanagas.

„Ateinančią vasarą brangs atostogos Lietuvoje“, – laidos žiūrovus įspėja kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas-Makalius. Jis papasakos, kiek šiemet teks pakloti už atostogas Lietuvos kurortuose.

Kitas garsus keliautojas ir kelionių žurnalistas Orijus Gasanovas papasakos, su kokiais keblumais susiduria keliaujantys atostogauti į užsienį. „Teko filmuoti keletą lietuvių, kurie per atostogas šiltuose kraštuose suserga koronavirusu ir būna priversti izoliuotis svetimoje šalyje. Kai kurie jų uždaromi su mažais vaikais, negali išeiti į lauką. Vienas tėtis naktį slapta pabėgdavo iš izoliacijos viešbučio ir nešdavo savo mažyliui paplūdimio smėlį į balkoną, kad šis turėtų ką veikti“, – apie kelionių iššūkius ir kainą laidoje šį ketvirtadienio vakarą, 20 val., LNK laidoje „Bučiuoju. Rūta“ pasakos keliautojas.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap