2021-10-28

Lietuvoje artėjama prie 500 užsikrėtimo Korona virusu atvejų: susirgimų mažėja

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad šiandien, atlikus tyrimus, Lietuvoje patvirtinti dar 7 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai. Taigi, vakaro duomenimis, Lietuvoje iš viso yra patvirtinta 491 ligos atvejis. Šie duomenys surinkti iš visų laboratorijų, kuriuose šie tyrimai atliekami.

Visais atvejais jau pradėti arba bus pradėti epidemiologiniai tyrimai. Asmenys, kurių ėminiai paimti mobiliuose punktuose, bus informuoti apie tyrimo rezultatus.

SAM ragina žmones vadovautis medikų ir institucijų nurodymais, t. y. maksimaliaiį  vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) duomenimis šiandien Klaipėdos universitetinėje ligoninėje namo išleisti 6 žmonės, pasveikę nuo koronaviruso (COVID-19) infekcijos.

Pagal nustatytą tvarką, kiekvienam iš pasveikusių asmenų buvo atlikta po 2 pakartotinius tyrimus, o jų rezultatai buvo neigiami. Todėl pacientai galės grįžti į namus, tačiau taip pat, kaip ir visi šalies gyventojai, turės laikytis šalyje nustatyto karantino taisyklių.

Iki šiol Lietuvoje nuo koronaviruso infekcijos pasveikusi buvo tik viena moteris, gydyta Respublikinėje Šiaulių ligoninėje.

Tuo tarpu pasaulyje užsikrėtusiųjų skaičius išaugo iki 764 tūkstančių. JAV, Italija ir Ispanija pagal užsikrėtimų skaičių aplenkė Kiniją. Kinai užima 4 vietą.

Mirčių skaičius nuo viruso pasiekė 36 tūkstančius. Aštriausia situacija išlieka Italijoje, Ispanijoje ir JAV. Sudėtinga situacija Vokietijoje ir Prancūzijoje, kur per parą fiksuojama iki 500 mirčių.

Prognozuojama, jog virusas gegužės mėnesį turėtų pasiekti savo piką ir vėliau kaip Kinijoje ir Pietų Korėjoje situacija turėtų stabilizuotis.

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap