2021-06-12

Lietuvoje dėl Korona viruso paskelbta ekstremali padėtis

Vyriausybė trečiadienį dėl vis labiau Europoje plintančio Korona viruso paskelbė ekstremalią padėtį.

Vyriausybė taip pat įsteigė ekstremalių situacijų valdymo centrą, kurio vadovu paskirtas Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Šis sprendimas priimtas tam, kad lengviau galėtų būti naudojamos valstybės rezervo lėšos, taip pat tam, kad supaprastinta tvarka neorganizuojant viešųjų pirkimų galima būtų įsigyti reikalingas priemones ir įrankius.

Vyriausybė nusprendė paskelbti ekstremalią padėtį atsižvelgdama į vis didesnį naujojo Korona viruso plitimą visame pasaulyje, o svarbiausia Europoje.

Vasario 26 dienos duomenimis infektuotų asmenų skaičius pasiekė 81 tūkstantį. Aukų skaičius pasiekė 2763. Mirtingumas išaugo iki rekordinio 3,4%. Dar vakar mirtingumas siekė 3,2%.

Didžiausias šiuo metu viruso protrūkis už Kinijos ribų fiksuojamas Italijoje, Irane ir Pietų Korėjoje. Italijoje vos per kelias dienas užfiksuoti 322 atvejai, Irane beveik 100 atvejų tarp infektuotų Irano sveikatos apsaugos viceministras.

Dėl viruso protrūkio Italijoje izoliuojami miestai, Tenerifėje izoliuotas visas viešbutis su daugiau nei tūkstančiu žmonių aptikus infektuotą asmenį iš Italijos. Viešbutyje taip pat yra 3 lietuviai.

Laiko klausimas, kada virusas ateis į Lietuvą, todėl rekomenduojama imtis papildomų atsargumo priemonių bei susilaikyti nuo nereikalingų kelionių į užsienį.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap