2021-10-26

Lietuvoje jau beveik 50 Korona viruso atvejų

Kovo 19-osios vėlų vakarą Lietuvoje patvirtinti dar septyni nauji koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejai. Taigi vakar iš viso nustatyti 14 koronaviruso infekcija užsikrėtusių asmenų, bendrai Lietuvoje užfiksuoti 48 koronaviruso atvejai. 

Penki iš naujausiai nustatytųjų atvejų įvežtiniai, pacientai šiuo metu izoliuoti ir gydomi: iš Lenkijos grįžęs asmuo šiuo metu yra Santaros klinikose, 2 grįžusieji iš Jungtinės Karalystės – Kauno klinikinėje ligoninėje, 2 asmenys grįžę iš Dominikos – Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

Dėl dviejų likusiųjų atvejų renkama detalesnė informacija. Bus patikslinta vėliau.

Visais atvejais vyksta epidemiologiniai tyrimai.

Primename, kad žmogus, pasireiškus bent vienam ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingam simptomui – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – ir, jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu koronaviruso infekcijos atveju, pirmiausia turi skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

SAM ragina žmones vadovautis medikų ir institucijų nurodymais, tai yra, maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Grįžusiems iš užsienio 14-os dienų saviizoliacija yra privaloma. Pajutus ligos simptomus būtina skambinti 1808 (nemokamai, visoje Lietuvoje, visą parą).

Svarbiausią informaciją dėl koronaviruso rasite www.koronastop.lt.

Pasaulyje užsikrėtusiųjų asmenų skaičius perkopė 245 tūkstančius. Aukų skaičius perkopė 10 tūkstančių. Pasveikusiais laikomi kiek daugiau nei 88 tūkstančiai.

Sudėtingiausiai padėtis šiuo metu yra Ispanijoje ir Italijoje, kurioje aukų skaičius nuo viruso aplenkė Kiniją ir mirtingumas yra aukščiausias pasaulyje apie 8 procentus.

Tuo tarpu Kinija vis labiau atsigauna, švelninamos karantino sąlygos, darbą pradėjo gamyklos, parduotuvės, gyventojai vėl išeina į lauką. Kinijos specialistai Europai žada visapusę pagalbą ir jau atsiuntė grupę medikų į pagalbą kovojant su Korona virusu.

Taip pat pranešama, jog Kinija patentavo pirmajį vaistą nuo Korona viruso, kuris artimiausiu metu turėtų pasiekti ligonius, Jungtinėje Karalystėje taip pat vyksta Korona viruso vakcinos bandymai, kurie duoda teigiamų rezultatų.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap