2021-12-06

Lietuvoje įrengiami naujieji greičio matuokliai: atskleidžiamos vietos

Mūsų portalo redakcija sulaukė skaitytojų laiškų apie pastebėtus naujus kelio ženklus, informuojančius apie greičio matuoklius bei stulpus ant kurių greičiausiai bus montuojami naujieji greičio matuokliai. Skaitytojai teigė matę naujus ženklus Vilniaus rajone, netoliese Maišiagalos bei Čekoniškių, Kaišiadorių ir Švenčionių rajone, taip pat Pabradėje, Kauno rajone Karmėlavoje bei kitose Lietuvos vietose.

Portalo ,,Lietuvos diena“ redakcija kreipėsi į Lietuvos automobilių kelių direkciją su klausimu ar tiesa, jog Lietuvoje pradedami įrenginėti naujieji greičio matuokliai. Bei paprašė patikslinti jų kriterijus ir galimas vietas.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos teigimu, šiuo metu Lietuvos valstybinės reikšmės keliuose įrenginėjami 70 naujos kartos momentinio greičio matuoklių (MGM). Be savo „tiesioginių“ funkcijų – fiksuoti greitį, naujojo matuoklio pagalba bus galima patikrinti techninės apžiūros galiojimą, civilinės atsakomybės draudimą, kelių naudotojo mokesčio sumokėjimą.

Taip pat jau pasirašyta sutartis dėl 100 vidutinio greičio matuoklių (VGM) įrengimo (50 ruožų) ir netrukus ketinama pasirašyti sutartį dėl 112 sektorinio greičio matuoklių (56 ruožų), – atsiųstame pranešime teigia automobilių kelių direkcijos atstovas Evaldas Tamariūnas.

Greičio matuoklių įrengimo vietos nustatomos atsižvelgus į kriterijus, nustatytus Kelių direkcijos parengtose greičio matuoklių įrengimo eiliškumo nustatymo metodikose. Vieni svarbiausių kriterijų yra vidutinis metinis paros eismo intensyvumas ir eismo įvykių skaičius. Prioritetinę eilę sudaro pagal nustatytus kriterijus atrinkti valstybinės reikšmės kelių ruožai, kuriuose eismo saugos požiūriu tikslingiausia būtų diegti greičio kontrolės sistemas.

Naujieji greičio matuokliai turėtų pradėti veikti artimiausiu metu. Pažymėtos vietos gali nežymiai keistis.

Naujujų momentinio greičio matuoklių vietos

Naujųjų vidutinio greičio matuoklių vietos

Share via
Copy link
Powered by Social Snap