2021-10-28

Lietuvoje rasta Pietų Afrikos atmaina, jau rytoj gresia karantino griežtinimas

Lietuvoje nustatyta Pietų Afrikos koronaviruso atmaina, dėl to gresia karantino griežtinimas, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Turiu apgailestaudama pasakyti, kad atvejų yra tikrai daug, atvejų skaičius yra stipriai padidėjęs. Buvo nustatyti ir Pietų Afrikos Respublikos viruso atmaina Lietuvoje, kas reiškia ne tik spartesnį plitimą, bet taip pat gali reikšti tam tikrų iššūkių vakcinacijai“, – antradienį Seime žurnalistams sakė Vyriausybės vadovė.

Ji pranešė, kad patvirtinti du minėtos COVID-19 atmainos atvejai, dar dėl keleto esama įtarimų.

I. Šimonytė teigė neturinti detalesnės informacijos, kur šios mutacijos nustatytos.

Premjerė neatmetė galimybės, kad artimiausiomis dienomis Vyriausybė svarstys karantino režimo griežtinimus.

„Įvertinus tai, kad šiandien pasiekė žinia apie nustatytą Pietų Afrikos viruso atmainą, neatmesčiau, kad gali tekti svarstyti tam tikrus sugriežtinimus, bet kol kas nenoriu ta tema spekuliuoti“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Pasak jos, gali būti, jog skirtingose savivaldybėse gali būti nustatyti skirtingi karantino režimai.

„Visko gali būti, kad tik labai agresyviu židinių testavimu ir nuolatiniu profilaktiniu testavimu galėsime išlaikyti geltonas savivaldybes, kurios dabar yra geltonos, o savivaldybės, kuriose, deja, padėtis blogėja, Vilnius yra tarp jų, – manau, kad šią savaitę Vilnius bus jau juoda savivaldybė pagal atvejų skaičių, ne tik pagal teigiamų testų skaičių, – todėl kalbėti apie kokius nors didelius laisvinimus be adekvačių kontrolės priemonių, nematau jokio pagrindo“, – sakė I. Šimonytė.

Pietų Afrikoje identifikuotas naujojo koronaviruso variantas, anot kai kurių mokslininkų, gali būti ne toks jautrus COVID-19 vakcinoms.

Iki šiol Lietuvoje nustatyta, kad sparčiai plinta britiškoji koronaviruso atmaina, kuri yra labiau užkrečiama ir nuo jos dažniau mirštama.

Antras visuotinis karantinas Lietuvoje įvestas pernai lapkričio 7 dieną

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap