2021-10-16

Lietuvos paštas deda pastangas užtikrinti veiklą

Atsižvelgdamas į šalyje paskelbtą ekstremalią situaciją, Lietuvos paštas informuoja, kad šiuo metu visos pašto paslaugos teikiamos įprastai. Neatmetama galimybė, kad greitu metu gali būti veiklos pasikeitimų.

„Iki šiol pašto veikla vykdoma įprastai – korespondencijos siuntos, siuntiniai, leidiniai, prenumerata, pensijos bei išmokos gyventojams pristatomi, tačiau šiuo ypatingu metu siekiame ne tik teikti paslaugas, bet ir apsaugoti klientus bei savo darbuotojus nuo galimų rizikų. Šiam tikslui esame sudarę specialią darbo grupę visiems kylantiems klausimams operatyviai spręsti ir reaguoti. Pašto skyriuose yra įgyvendinami higienos reikalavimai, valomi, dezinfekuojami paviršiai. Darbuotojams yra skirtos rankų higienos ir saugos priemonės, juos nuolat informuojame apie šalyje ir bendrovėje priimtus sprendimus, konsultuojame aktualiais klausimais.

Tuo pačiu ruošiamės galimiems karantinuotų gyventojų aptarnavimo scenarijams, pirmiausiai galvodami apie saugų paslaugų teikimą. Pagal galimybes tai darysime ir nuotoliniu būdu. Kritiniais atvejais, jeigu klientai būtų izoliuoti namuose, prašytume gyventojų sąmoningumo neįsileidžiant ir apie savo situaciją už uždarų durų informuojant mūsų laiškininkus, kurjerius, pensijų ar pašalpų pristatytojus, tokiu būdu nesukeliant pavojaus užsikrėsti“, – sako Lietuvos pašto generalinė direktorė Asta Sungailienė.

Klientų karantino atvejais jie bus informuojami apie registruotų siuntų nepristatymą paliekant pranešimo lapelius pašto dėžutėse. Pensijų ir pašalpų pristatymas taip pat vyks įvedant saugumo instrukcijas ir rekomendacijas, siekiant sumažinti tiesioginio kontakto galimybę su rizikos grupei priklausančiais asmenimis.

COVID-19 plitimas pasaulyje daro įtaką tarptautinio pašto veiklai. Šios dienos duomenimis, Lietuvos paštas siunčia siuntas į visas šalis, išskyrus Mongoliją. Dėl pašto logistikos sutrikimų galimas pašto siuntų vėlavimas į Kiniją, Italiją ir Jungtines Amerikos Valstijas. Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, nėra įrodymų, kad virusas gali būti perduodamas per ilgą nuotolį siunčiamas siuntas.

„Visos siuntos ir korespondencija iš Lietuvos pašto logistikos centrų specialiu oro, žemės arba vandens transportu keliauja per kelis užsienio logistikos centrus, kartais – per kelis žemynus. Bet koks logistinės gandinės dalies nutrūkimas, sustabdžius ar apribojus kitų šalių pašto veiklą, turi įtakos siuntų kelionės trukmei. Tuo pačiu, bet koks uždelsimas siuntą „įkalina“ padidėjusiame kitų tarptautinių siuntų sraute. Šiandienos aktualijos rodo, kad siuntų vėlavimų neišvengsime, todėl gyventojų prašome supratingumo ir kantrybės“, – teigia A. Sungailienė.

Apie galimus pašto paslaugų teikimo pokyčius bendrovė ruošiasi operatyviai informuoti tikslinius klientus ir visuomenę.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap