2021-10-22

Lukašenka kaltina opoziciją, siekiant užgrobti valdžią: opozicija įkūrė specialią tarybą

Baltarusijoje jau 10 dieną vykstant protestams ir nerimstant opozicijai, antradienį darbą pradėjo opozicijos įkurta speciali taryba, kuri sieks valdžios perdavimo Svetlanai Tichanovskajai, skelbia BBC.

Tuo tarpu Baltarusijos Prezidentas Aleksandras Lukašenka, kuris oficialiai laimėjo rinkimus, pavadino tokios tarybos įkūrimą, siekiu užgrobti valdžią šalyje ir pasakė, jog imsis griežčiausių priemonių, siekiant sustabdyti opozicijos siekius.

Baltarusijos opozicijos atstovai viliasi, jog Tichanovskaja artimiausiu metu grįš į Baltarusiją.

Pati Tichanovskaja išplatino dar vieną naują vaizdo įrašą ir perdavė kalinčio vyro, kurio antradienį buvo gimtadienis, žodžius, jog jis prašo, kad jūs nesedėtumėt, o padarytumėt viską, kad gyventi šalyje dėl gyvenimo.

Taryba įkurta Svetlanos Tichanovskojos iniciatyva. Tarybą sudaro jos remėjai, kiti opozicijos atstovai, visuomenininkai, teisininkai. Pagrindinis tarybos tikslas yra perduoti valdžia S.Tichanovskajai, kuri opozicijos vertinimu laimėjo Prezidento rinkimus Baltarusijoje.

Pats Aleksandras Lukašenka tokius opozicijos veiksmus pavadino neteisėtais ir pažadėjo imtis griežčiausių priemonių, kad neįvyktų, joks valdžios perdavimas.

Protestai antradienį vėl buvo daug didesni ir triukšmingesni, lyginant su prieš tai buvusiomis dienomis. Portalo tut.by duomenimis į protestus Minske susirinko apie 10 tūkstančių žmonių, o Gardine šis skaičius viršijo 10 tūkstančių dalyvių ribą.

Minske veikiančių stambių pramonės gamyklų darbuotojai taip pat norėjo dalyvauti mitinguose, tačiau tai jiems padaryti nebuvo leista, o gamyklos MAZ darbuotojai protestavo vidiniame gamyklos kieme, kadangi nebuvo išleisti iš teritorijos, žurnalistai taip pat įleisti nebuvo. Darbuotojų duomenimis mitinge dalyvavo apie 200 gamyklos darbuotojų.

Gomelyje ir Mogiliove vyko mitingai Lukašenkai palaikyti. Akcijoje Mogiliove dalyvavo apie 6-7 tūkstančiai žmonių. Virš jų skraidė sraigtasparnis su Baltarusijos valstybės vėliava.

Iš viso pranešama apie tris žuvusiuosius protestų metu.

Lukašenka dėkoja teisėsaugoms institucijoms

Iš viso Lukašenka apdovanojo beveik 300 pareigūnų už gerą tarnybą. Dokumentas buvo publikuotas antradienį,  bet pasirašytas jau rugpjūčio 13 dieną, kai buvo numalšinta pagrindinė protestų banga.

Policijos atstovai pareiškė, kad iš pareigų nesitrauks ir į žmonių pusę nestos. Nepaisant protestuotojų raginimų stoti į jų pusę ir kovos už tvarką Baltarusijoje.

Policija palaiko tik taikias permainas ir nepasiryžusi stoti į kovą. Mus ragina stoti į protestuotojų pusę, bet to nebus, pareiškė policijos atstovai.

Nepalaikydami Lukašenkos veiksmų iš pareigų traukiasi diplomatai. Pranešama apie Baltarusijos ambasadoriaus Slovakijoje pasitraukimą iš pareigų, Šiaurės Amerikos ir Vakarų Europos departamento vadovo pasitraukimą.

Diplomatai nepalaiko tokių Baltarusijos vadovų veiksmų ir kviečia eiti demokratijos ir teisingumo keliu.

Tuo metu Rusijos Prezidentas Vladimiras Putinas bendravo su Europos lyderiais Angela Merkel ir Emanueliu Makronu. Pokalbių metu buvo aptariama situacija Baltarusijoje ir buvo prašoma Rusijos vadovo pagalbos, siekiant sustabdyti Baltarusijos valdžios neteisėtus veiksmus, nukreiptus prieš savo Tautą. Tačiau Putinas pareiškė, kad nenorėtų, kad kas kištųsi į Baltarusijos vidaus reikalus, nes tai dar labiau gali eskaluoti konfliktą šalyje.

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap