2022-12-04

Matijošaitis išgirdęs apie savo pavaldinių korupciją apstulbo: kaip kruša iš giedro dangaus

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis sako, jog kaltinimai administracijos vadovui Viliui Šiliauskui yra netikėti, jis bus atleistas.

„Man šis įvykis – tiek man, tiek šalia sėdintiems vicemerams, yra kaip kruša, ledų griūtis iš giedro dangaus. Nesitikėjome, pasitikėjome. Šiai dienai – smerkiame“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė meras.

Jis teigė, kad iš valdančiųjų „Vieningo Kauno“ gretų V. Šiliauskas jau pašalintas, artimiausiu metu bus sprendžiama dėl jo atleidimo iš direktoriaus pareigų.

„Bus tarybos posėdis ir per tarybos posėdį atleisime“, – teigė jis.

Teisėsauga įtaria, kad V. Šiliauskas paėmė 140 tūkst. eurų kyšį iš „Autokaustos“ vadovo Juozo Kriaučiūno už palankius sprendimus sudarant ir vykdant statybų, rangos darbų sutartis.

Pasak teisėsaugos, tai didžiausias iki šiol rastas kyšis. Kauno miesto savivaldybės opozicija reikalauja V. Matijošaičio bei vicemerų Andriaus Palionio bei Manto Jurgučio atsistatydinimo.

V. Matijošaitis tiesiai neatsakė, ar svarsto apie atsistatydinimą. Šiuo metu V. Šiliauskas yra nušalintas nuo pareigų.

Valdančiųjų judėjimo „Vieningas Kaunas“ atstovas V. Šiliauskas Kauno miesto savivaldybės administracijai vadovauja nuo 2018 metų lapkričio, kai pakeitė pareigas palikusį tuometinį vadovą.

Tyrimo duomenimis, V. Šiliauskas iš J. Kriaučiūno kyšį galėjo priimti už palankumą sudarant statybų ir susijusių darbų rangos sutartis bei jas administruojant.

Kyšis, įtariama, perduotas trečiadienio naktį, tą pačią dieną pradėtas ir ikiteisminis tyrimas.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap