2021-12-07

Ministras Linas Kukuraitis apskųstas Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai

2020 m. birželio 16 d. įvyko LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuota Lietuvos atstovų atranka į Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetą (EESRK). Šis komitetas yra svarbi institucija ES teisėkūros procese, atstovaujanti darbdavių, darbuotojų ir nevyriausybinių organizacijų interesams.

Atrankos procesą aptemdė įtarimai dėl galimai neskaidrios veiklos

Po atrankos vienai iš Lietuvoje veikiančių profesinių sąjungų kilo įtarimų, kad atrankos organizavimo proceso metu galėjo būti pažeistos Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačiųjų interesų, Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo nuostatos, taip pat pažeisti skaidrumo ir teisingumo principai. Tačiau susisiekus su profesine sąjunga ir pasiteiravus, kokie tai pažeidimai, atstovai nebuvo linkę konkretizuoti ir negalėjo pateikti daugiau informacijos.

Pasak profsąjungos „Sandrauga“, atsižvelgiant į šios institucijos reikšmę, Lietuvos Respublikos Vyriausybė turėjo dėti visas pastangas, kad valstybei atstovautų tinkamai pasirengę, skaidriai bei sąžiningai atrinkti asmenys.

Šios organizacijos pirmininkas Kęstutis Juknis raštu kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją su prašymu pradėti tyrimą dėl galimo LR Socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio, viceministrės Eglės Radišauskienės bei Vertinimo komisijos narės Ingos Ruginienės interesų konflikto, vykdant kandidatų atrankos į Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetą procesą. 

„Jei deleguojam Lietuvos atstovus į oficialias Europos Sąjungos institucijas, tai atrankos metu privalome išlaikyti aukščiausius skaidrumo ir nešališkumo standartus.  Mes manome, kad ministerija nesugebėjo užtikrinti Vertinimo komisijos narių nešališkumo ir nesugebėjo užkirsti kelio galimiems neskaidriems išankstiniams susitarimams, todėl kreipėmės ne tik į VTEK, bet ir į aukščiausius valstybės pareigūnus prašydami stabdyti neskaidrų atrankos procesą“, – sakė K. Juknis.

Jo teigimu, tokie valstybės tarnautojų veiksmai diskredituoja Lietuvos valstybę Europos Sąjungos akyse ir kenkia socialinio dialogo vystymui. 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap