2022-11-26

Miršta Popiežius emeritas Benediktas XVI: Roma prašo maldų

Ankstyvą penktadienio rytą meno ir bažnyčios istorikė, diplomatė, nuo 2012 – 2017 m. Lietuvos ambasadorė prie Šventojo Sosto Irena Vaišvilaitė savo socialinio tinklo ,,facebook” paskyroje paskelbė liūdnas žinias apie Popiežių emeritą Benediktą XVI-ąjį.

Pasak jos, Popiežiaus emerito sekretorius prašo maldų, nes Benediktas XVI yra ,,kaip baigianti degti žvakė”. Jis ramus ir susitaikęs su Dievu, savimi ir pasauliu.

Taip pat jis nebegali aukoti mišių.

Apie suprastėjusią 265-ojo katalikų bažnyčios vadovo sveikatą Vatikanas yra informavęs ir anksčiau. Informaciją papildė ir vokiečių laikraščio „Passauer Neue Presse“ pranešimas, kuriame patikslinama, jog buvusio pontifiko sveikata suprastėjo po to, kai birželį Benediktas XVI aplankė savo sergantį ir po kelių savaičių mirusį brolį Vokietijoje. Tai buvo pirma kelionė į užsienį po daugiau nei dešimtmečio petraukos.

Buvusio Popiežiaus biografo Peterio Seewaldo pasakojimu, šiuo metu Benediktas XVI-asis negali kalbėti, tačiau jo atmintis veikia puikiai ir jis greitai mąsto.

Buvęs pontifikas, kurio originalus vardas yra Josephas Ratzingeris, dabar įsikūręs mažame buvusiame vienuolyne Vatikane. Nuo to laiko, kai tapo pirmuoju atsistatydinusiu popiežiumi per 600 metų, motyvuodamas sveikatos priežastimis, jis daugiausiai laiko leido vengdamas viešumos.

Benediktas XVI sugrįžta į Vatikaną po vizito pas sergantį brolį Vokietijoje

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap