2021-09-22

Muitinės kriminalistai Vilniaus regione išaiškino stambią ginklų kontrabandą

Muitinės kriminalistai Vilniuje ir Vilniaus apylinkėse išaiškino stambią rusiškų ginklų kontrabandą. Muitinė pranešė, kad per kratas Vilniuje, Vilniaus ir Švenčionių rajonuose sulaikyti keturi asmenys, paimta 319 rusiškos gamybos šautuvų ir pusiau automatinių karabinų „Saiga“, 12 tūkst. šovinių. Bendra ginklų ir šaudmenų vertė – apie 335 tūkst. eurų.

Sulaikytieji įtariami sukūrę ir dalyvavę schemoje, kai, apeinant dar 2014 metais įvestas tarptautines sankcijas Rusijos ginklų gamintojams, į Lietuvą būdavo dideliais kiekiais nelegaliai įvežami rusiški šaunamieji ginklai, kuriais prekiauta tiek mūsų šalyje, tiek kitose ES valstybėse.

Muitinės kriminalistai tyrimą dėl ginklų kontrabandos ir tarptautinių sankcijų Rusijai pažeidimo pradėjo 2020-aisiais. Pasak muitinės, šį antradienį, apie 8 val. pareigūnai pradėjo kratas vienos įmonės, užsiimančios didmenine ir mažmenine ginklų bei šaudmenų prekyba, patalpose Vilniaus mieste, taip pat Vilniaus ir Švenčionių rajonuose. 

Sulaikytas įmonės vadovas ir dar trys asmenys, visi – Lietuvos piliečiai.

Pareigūnų žiniomis, minėta įmonė nuo 2019 metų dideliais kiekiais iš Rusijos per tarpininkus – vieną Vidurinės Azijos valstybę – įsiveždavo naujus rusiškos gamybos ginklus, dažniausiai pusiau automatinius karabinus. Nors realiai ginklai pirkti iš Rusijos pardavėjų, dokumentuose būdavo nurodoma, kad perkama tik iš minėtos Vidurinės Azijos valstybės, šitaip apeinant tarptautines sankcijas.

Į Lietuvą atgabenti ginklai būdavo įforminami ir legalizuojami, jais toliau prekiauta tiek mūsų šalyje, tiek kitose ES valstybėse, daugiausia – Vokietijoje ir Austrijoje.

Pareigūnų vertinimais, per minėtą laikotarpį įmonė galėjo šitaip įsivežti apie 1500 pusiau automatinių karabinų.

Muitinės kriminalinės tarnybos Vilniaus skyriuje tęsiamas ikiteisminis tyrimas dėl tarptautinių sankcijų pažeidimo ir Ginklų bei šaudmenų kontrabandos. Pažeidėjams gresia laisvės atėmimo bausmė nuo trejų iki dešimties metų.

Tyrimas pradėtas ir vykdomas bendradarbiaujant su Valstybės saugumo departamentu, kratos atliktos padedant Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnams, tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap