2021-12-05

Nancy Pelosi: politikė metusi iššūkį Trumpui

 

Demokratų partijos narė, atstovų rūmų pirmininkė Nancy Pelosi yra trečias žmogus JAV. Visgi šiomis dienomis ji yra vadinama pačia įtakingiausia JAV politike.

Nancy Pelosi yra pirmoji moteris JAV istorijoje tapusi atstovų rūmų pirmininke. Tačiau visgi labiausiai ji pasižymėjo tuo, jog JAV prezidentui Donaldui Trumpui inicijavo apkaltos procesą.

Taip pat ji tapo pagrindine kongreso metinio pranešimo žvaigžde. JAV prezidentas Donaldas Trumpas skaitė metinį kongreso pranešimą apie reikalus šalyje. Tuo metu Nancy Pelosi visą laiką buvo itin nervinga ir galų gale suplėšė prezidento kalbą. Tokį jos poelgi Baltųjų rūmų vadovas pavadino nusikaltimu.

Pati demokratė neigia jai pareikštą prezidento kaltinimą ir teigia, kad bet kokiu atveju Donaldas Trumpas įeis į istoriją kaip trečias JAV prezidentas, kuriam buvo inicijuota apkalta.

Nepaisant to fakto, jog respublikonų kontroliuojamas Senatas išteisino JAV vadovą, atstovų rūmų pirmininkė pareiškė, kad tai nieko nekeičia ir respublikonams nepavyks panaikinti įrašo, jog Donaldui Trumpui buvo inicijuota apkalta ir jis yra kaltas. Taip pat ji pareiškė, kad Senatas savo sprendimu legalizavo įstatymų nesilaikymą.

Mergaitė iš Mažosios Italijos

Nancy Patricia D’Alesandro gimė 1940 metų kovą Baltimorėje (JAV) imigrantų iš Italijos šeimoje. Iš viso šeimoje buvo 7 vaikai iš kurių Nancy buvo jauniausia ir vienintelė mergaitė šeimoje.

Jos tėvas Tomas D’Alesandro jaunesnysis buvo žinomas politikas. Aštuonis metus jis atstovavo vieną iš JAV valstijos Merilando apygardų kongrese, vėliau nuo 1947 iki 1959 metų buvo Baltimorės meru.

Politikės brolis Tomas D’Alesandro III pakartojo tėvo politinę karjerą ir nuo 1967 iki 1971 metų taip pat buvo Baltimorės meru.

Kaip pasakojo pati Nancy ji visą laiką sukosi tarp politikų. Jos tėtis ją vesdavosi į priešrinkiminius susitikimus ir liepdavo pildyti dienoraštį, kuriame ji turėdavo pažymėti kiekvieną jos tėčiui padėjusį politiką, verslininką ar kitą žmogų.

Ji baigė katališką mokyklą ir įstojo mokytis į aukštąją mokyklą, kaip priklauso pasiturinčioms katalikiškoms šeimoms, vos 60 kilometrų nuo namų į Vašingtoną.

Tik baigusi mokslus demokratė neplanavo gyvenimo sieti į mokyklą. Vienu momentu ją buvo apėmusi mintis gyvenimą praleisti vienuolyno, tačiau ji teigia supratusi, jog vienuolės kelias ne jai.

1963 metų rugsėjį Baltimorėje susituokė su Polu Pelosi ir persikėlė gyventi į San Franciską. Čia galima sakyti prasidėjo jos politinė karjera. Jie su vyru susilaukė 5 vaikų, tačiau tai jai nesutrukdė aktyviai dalyvauti politinėje veikloje.

Iš pradžių Nancy buvo aktyvi demokratų partijos remėja. Savo namuose rengė pobūvius, kuriose rinkdavosi politikai. Ji buvo itin žinoma ir gerbiama moteris to meto Kalifornijos politikų tarpe.

1977 metais ji tapo demokratų partijos šiaurės Kalifornijos skyriaus pirmininke.

1983 metais mirė JAV kongresmenas Filipas Bertonas. Jo žmona pasiūlė Nancy dalyvauti rinkimuose į kongresą ir pažadėjo paramą nuo buvusių Bertono rėmėjų. Prieš priimdama šį sprendimą kaip pasakojo pati Nancy ji nuėjo pasitarti su savo vyriausiąja dukra, kuri pasakė, jog mama atėjo laikas kurti savo gyvenimą.

Pirmieji rinkimai į atstovų rūmus politikei buvo itin sėkmingi. Jos kandidatūra buvo iškelta apygardoje, kuri itin palaiko demokratus, todėl jai pavyko surinkti net 80 % rinkėjų balsų, kas tikrai niekam netapo siurprizu.

Nuo to laiko Nancy dirba JAV atstovų rūmuose ir visi po to einantys rinkimai jai yra sėkmingi.

2006 metais po demokratų partijai sėkmingų rinkimų į atstovų rūmus buvo išrinkta atstovų rūmų pirmininke. Vėliau su nedidele pertrauka ji vadovavo atstovų rūmams ir vėl vadovauja jiems nuo 2018 metų.

Politikė garsėja kaip itin aktyvi žmogaus teisių gynėja. Taip ji garsėja kaip skonį madai turinti moteris, jos nuotraukos nuolatos pasirodo populiariausių JAV mados žurnalų puslapiuose. Na ir žinoma pats įžymiausias šios moters žygdarbis, kuris ją įrašė į istoriją yra apkaltos JAV prezidentui inicijavimas.

 

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap