2022-05-16

NATO vadovas perspėja dėl karo Europoje grėsmės

NATO vadovas Jensas Stoltenbergas penktadienį įspėjo, kad iškilo reali naujo ginkluoto konflikto Europoje grėsmė, ir Aljansui, ir Rusijai didinant savo karių skaičių prie Ukrainos.

Maskva prie Ukrainos sienos sutelkė per 100 tūkst. karių, o Vakarų lyderiai, baimindamiesi Rusijos įsiveržimo į Ukrainą, bando derėtis su Rusija.

Šią savaitę į Rumuniją atvyksta 1 tūkst. papildomų JAV karių, turinčių pastiprinti NATO rytinį sparną. Daugiau karių ir įrangos taip pat siunčiama į kitas Rytų Europos šalis.

„Yra reali naujo ginkluoto konflikto Europoje rizika. Rusijos karių skaičius auga, įspėjimo laiko mažėja“, – sakė J. Stoltenbergas reporteriams, drauge su Rumunijos prezidentu Klausu Iohannisu (Klausu Johanisu) apsilankęs Mihailo Kogelničanu bazėje netoli Juodosios jūros.

„Tuo pačiu metu nėra jokio tikrumo, todėl toliau bandome bendrauti su Rusija ir raginti ją deeskaluoti [įtampą], garbingai dalyvauti politiniame dialoge su NATO ir NATO sąjungininkėmis“, – pridūrė jis.

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) praėjusią savaitę paskelbė, kad siunčia 1 tūkst. karių į Rumuniją ir apie 2 tūkst. karių į Lenkiją.

Į Rumuniją siunčiami amerikiečių kariai yra perkeliami iš bazės Vokietijoje.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas) taip pat sakė, kad yra pasirengęs nusiųsti šimtus karių į Rumuniją, kur jiems vadovautų NATO.

Rumunijoje, kuri į NATO įstojo 2004-aisiais, jau yra maždaug 900 JAV karių, taip pat 140 Italijos ir 250 Lenkijos karių

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap