2021-10-22

Aukų skaičius nuo Korona viruso perkopė 2500

Naujausia informacija vasario 24 dienai. Kai jau atrodė, kad Korona virusas yra valdomas jis smogė su visa jėga. Aukų skaičius pasiekė apie 2500, infektuotų asmenų skaičius pasiekė 77 tūkstančius. Išgydyti pavyko apie 24 tūkstančius žmonių. Italijoje staiga kilęs viruso protrūkis pareikalavo jau 3 aukų. Taip pranešama apie 133 užsikrėtusiuosius. Italija izoliavo keletą miestelių, šalyje kyla panika, ribojimas laisvas asmenų judėjimas. Kasdien pateikiame skaitytojams tik naujausią informaciją.

Aukų skaičius nuo naujojo viruso pasiekė 2442, infektuotų asmenų skaičius pasiekė beveik 77 tūkstančius. Italija paskelbė apie viruso protrūkį, kur vos per kelias dienas užfiksuoti 76 nauji viruso atvejai ir 2 mirę asmenys. Pietų Korėja praneša apie naujus mirčių ir užsikrėtimo atvejus. Tačiau yra ir optimistinių prognozių: išgydyti pavyko apie 22 tūkstančius užsikrėtusiųjų. Lietuvoje kol kas neužfiksuota viruso atvejų, tačiau visa Europa baiminasi oro šiltėjimo, nes tai yra ideali terpė Korona virusui plisti. Kasdien pateikiame skaitytojams tik naujausią informaciją.

Naujausia informacija vasario 21 dienai. Aukų skaičius nuo Korona viruso pasiekė 2247. Infektuotų asmenų skaičius pasiekė 76 tūkstančius 716. Tai rodo, kad suletėjo ligos plitimo mastas ir valstybių aktyvūs veiksmai padeda kovoti su naujuoju virusu. Mirtingumas nuo viruso siekia 2,9%, kas leidžia manyti, kad jis neturėtų kilti. Tuo tarpu Ukrainoje kilo protestas po to, kai lėktuvo skridusio iš Kinijos keleiviai buvo išgabenti į vieną iš Ukrainoje esančių sanatorijų karantinui, nes pas vieną iš keleivių buvo įtartas korona virusas. Pagijusių asmenų skaičius perkopė 10 tūkstančių. Kasdien pateikiame skaitytojams tik naujausią informaciją.

Asmenų infektuotų Korona virusu skaičius pasiekė 71 tūkstantį 327. Aukų skaičius pasiekė 1775. Už Kinijos ribų užfiksuoti 683 atvejai, aukų skaičius už Kinijos ribų pasiekė 5, pirmoji mirtis užfiksuota Prancūzijoje. Iš viso skelbiama apie kiek daugiau nei 10 tūkstančių išsigydžiusių žmonių. Tuo tarpu Kinija skelbia, kad mirtingumas nuo naujojo viruso pradėjo mažėti. Taip pat skelbiama apie naujus vaistus, kurie kaip parodė tyrimai veiksmingi kovojant su Korona virusu ir greitai bus pradėti naudoti sergantiems žmonėms. Kasdien skaitytojams pateikiame tik naujausią informaciją.

Infektuotų asmenų Korona virusu pasiekė 60 tūkstančių 376. Aukų skaičius pasiekė 1369. Vokietija jau praneša 16 užsikrėtimo atvejų ir yra labiausiai infektuota valstybė Europoje. Lietuvos Premjeras Saulius Skvernelis pareiškė, jog reikia ruoštis ligos protrūkiui mūsų šalyje ir Lietuva yra pilnai pasiruošusi suvaldyti ligą.Vos per vieną dieną nuo viruso mirė beveik 200 žmonių. Kasdien pateikiame skaitytojams tik naujausią informaciją.

Pirmą kartą nuo sausio 30 dienos užfiksuotas mažiausias užsikrėtimų skaičius naujuoju virusu 2015. Aukų skaičius išaugo iki 1113. Iš viso pranešama apie kiek daugiau nei 44 tūkstančius užsikrėtusiųjų. Taip pranešama apie 4740 išsigydžiusių asmenų, 8204 pacientų būklė sunki. Dar beveik 185 tūkstančiai žmonių stebimi medikų. Tuo metu kitos pasaulio valstybės kol kas tvarkosi su liga ir už Kinijos ribų vis dar užfiksuoti tik du mirties atvejai nuo viruso. Kiekvieną ryta skaitytojams pateikiame tik naujausią informaciją.

Asmenų infektuotų Korona virusu skaičius pasiekė 42 tūkstančius. Aukų skaičius nuo naujojo viruso išaugo iki 1018. Dėl viruso pasaulio ekonomika patiria stagnaciją, pasaulio pramonei trūksta dalių resursų, kuriuos tiekė Kinija. Daugiausia infektuotų už Kinijos ribų asmenų yra Japonijoje, daugiausia infektuotų žmonių Europoje yra Vokietijoje, todėl gyventojai raginami būti itin atsargūs, ypač keliaujantys pro Pietų Vokietiją. Kiekvieną rytą skaitytojams pateikiame tik naujausią informaciją.

Asmenų infektuotų Korona virusu skaičius pasiekė 40554. Tuo tarpu mirties atvejų užfiksuota 910. Jei skaičiuoti mirtingumo santykį su pasveikusių žmonių skaičiumi, mirtingumas siekia apie 30%, bendras mirtingumas šiuo metu siekia 2,2%. tačiau dar neaišku, kiek žmonių galutinai mirs ir kiek užsikrės naujuoju virusu. Europoje šiuo metu daugiausia užsikrėtimo atvejų net 14 užfiksuota Vokietijoje. Patys pavojingiausi šiuo metu taškai, per kuriuos nerekomenduojama keliauti yra Miuncheno, Frankfurto ir Paryžiaus oro uostai. Šiose oro uostuose ekspertų vertinimu dėl didžiulio skaičiaus žmonių iš viso pasaulio rizika užsikrėsti yra didžiausia. Tuo tarpu Kinija jau nebežino, ką daryti, nes kaip rodo paskutiniai duomenys apsaugos priemonės nestabdo viruso plitimo ir kasdien užsikrėtusiųjų vis daugiau ir daugiau. Kiekvieną rytą skaitytojams pateikiame tik naujausią informaciją.

Asmenų infektuotu Korona virusu skaičius pasiekė 37552. Aukų skaičius pasiekė 811, už Kinijos ribų užfiksuoti jau 2 mirties atvejai. Naujasis virusas toliau sėja paniką pasaulyje, pasaulio ekonomika išgyvena didžiausią kritimą per pastaruosius metus. Europos valstybės toliau praneša apie naujus užsikrėtimo atvejus. Kiekvieną rytą skaitytojams pateikiame tik naujausią informaciją.

Asmenų infektuotų Korona virusu skaičius išaugo iki 34876. Aukų skaičius išaugo iki 724, infektuotų asmenų skaičius už Kinijos ribų pasiekė 270. Dėl naujojo viruso krenta naftos kaina, pasaulio ekonomika patiria milijoninius nuostolius. Kiekvieną rytą skaitytojams pateikiame tik naujausią informaciją.

Asmenų infektuotų Korona virusu skaičius išaugo iki 31161. Tuo tarpu aukų skaičius pasiekė 636. Taip pat pranešama apie 86 infektuotus asmenis Japonijos kruiziniame laive, kuriame paskelbtas karantinas ir su kiekviena diena auga infektuotų asmenų skaičius. Iš viso laive plaukė apie 3600 žmonių. Vakar Vilniaus oro uoste buvo sujudimas dėl neva iš Varšuvos atskridusiame lėktuve yra žmogus sergantis Korona virusu, tačiau atlikus tyrimus diagnozė nepasitvirtino. Šiuo metu virusas jau išplitęs į 25 valstybes. Kinijoje kilusi visuotinė panika: gatvės ištuštėjusios, nedirba parduotuvės, įstaigos, organizacijos. Kinijos ekonomika patiria didžiulius nuostolius. Kiekvieną rytą skaitytojams pateikiame tik naujausią informaciją.

Infektuotų asmenų skaičius naujuoju virusu išaugo iki 28 262. Aukų skaičius pasiekė 565. Už Kinijos ribų užfiksuotas 191, vos per vieną dieną 32 žmonės kitose valstybėse užsikrėtė. Didžioji dalis pasaulio vasltybių imasi ypatingų atsargumo priemonių. Vokietijoje medikai budi masinio susibūrimo vietose ir tikrina įtartinus asmenis. Kiekvieną rytą skaitytojams pateikiame tik naujausią informaciją.

Asmenų infektuotų Korona virusu skaičius pasiekė 24 537. Aukų skaičius išaugo iki 492. Dėl naujojo viruso pasekmių šiais metais lėtės ekonomikos augimas, o Kinijai gali pasireikšti net ekonomikos kritimu. Beveik visos pasaulio valstybės evakuavo savo piliečius iš Hubėjaus provincijos ir uždarė 14 dienų karantinui. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė, jog virusas yra rimta problema, tačiau teigia, jog nėra pagrindo šį virusą vadinti pasauline pandemija, nes šiuo metu tai yra atskirų pasaulio regionų problema. Kiekvieną rytą pateikiame skaitytojams tik naujausią informaciją.

Asmenų infektuotų Korona virusu skaičius pasiekė 20 623, aukų skaičius išaugo iki 427. Užfiksuotas antras mirties atvejis nuo naujojo viruso už Kinijos ribų. Didžioji dalis pasaulio valstybių apribojo susisiekimą su Kinija. Pati Kinija patyrė didžiausią ekonomikos nuosmukį per pastaruosius metus. Naujausiais duomenimis mirtingumas nuo viruso sudaro 2,1 %. Belgijoje užfiksuotas pirmasis užsikrėtimo naujuoju virusu atvejis. Kievieną rytą pateikiame skaitytojams tik naujausią informaciją.

Infektuotų Korona virusu asmenų skaičius pasiekė 17 388. Aukų skaičius pasiekė 361. Išgydyti pavyko apie 260 žmonių. Tailando mokslininkai teigia, kad jiems pavyko išgydyti žmogų nuo naujojo viruso priešvurisinių vaistų mišiniu naudojamu asmenims sergantiems ŽIV. Pasaulio mokslininkai tikrina šią versiją ir tokiu atveju, esan reikalui pasiruošę taikyti gydymą minėtais priešvirusiniais vaistais. Lietuvoje kol kas užsikrėtimo atvejų naujuoju virusu nenustatyta. Kiekvieną rytą skaitytojams pateikiame tik naujausią informaciją.

Didžioji dalis pasaulio valstybių skelbia stabdančios susisiekimą su Kinija. Uhanės mieste nuo vakar pradėjo dirbti ligoninė, kuri buvo pastatyta per 10 dienų. Artimiausiu metu aptarti kovos su virusu galimybes rinksis Didžiojo septyneto valstybės.

Pirmą kartą užfiksuotas mirties atvejis nuo Korona viruso už Kinijos ribų. Filipinuose mirė vyras. Iš viso aukų skaičius nuo naujojo viruso išaugo iki 304 žmonių taip pat oficialiai patvirtinama apie 14 562 užsikrėtimo atvejų. Naujasis virusas toliau plinta visame pasaulyje. Vokietijoje užfiksuotas jau 8 užsikrėtimo atvejis. Lietuvoje kol kas nėra patvirtintų ligos atvejų. Kauno klinikose stebimo vyro organizme nebuvo rasta viruso pėdsakų.

Korona virusu infektuotų asmenų skaičius pasiekė 11 943. Aukų skaičius išaugo iki 259 dar teigiama 243 pavyko išgydyti nuo naujojo viruso. Pirmieji užsikrėtimo atvejai užfiksuoti Rusijoje ir Jungtinėje Karalystėje. Lietuvoje kol kas nėra patvirtinta užsikrėtimo atvejų, bet vienas asmuo yra stebimas Kauno klinikose ir laukiama tyrimų rezultatų.

Dėl Korona viruso Pasaulio sveikatos organizacija skelbia ekstremalią padėtį. Aukų skaičius išaugo iki 213, tuo tarpu infektuotų asmenų skaičius pasiekė 9692. Virusas plinta toliau ir dabar jau tik laiko klausimas kada išplis visame pasaulyje. Taip pat Lietuvos specialistai ragina netikėti internete sklandančia informacija, jog Lietuvoje jau yra 6 infektuoti asmenys taip pat, jog Kinijoje milijonai infektuotų žmonių ir toje vietoje, kur kaip teigiama statoma ligoninė iš tikrųjų statoma masinė kapavietė. Raginame gyventojus netikėti internete sklandančia informacija ir pasikliauti oficialiais duomenimis, kuriuos mūsų portalas kiekvieną rytą atnaujina. Pirmieji užsikrėtimo atvejai užfiksuoti Jungtinėje Karalystėje.

Korona virusas aptiktas visuose Kinijos regionuose praneša Kinijos sveikatos specialistai. Paskutiniame neinfektuotame regione Tibete užfiksuoti pirmieji užskirėtimo atvejai. Infektuotų asmenų skaičius pasiekė 7894 iš jų Kinijoje užfiksuota 7711 atvejų, kitose šalyse užsikrėtusiųjų skaičius pasiekė 183. Iš viso nuo viruso mirė jau 180 žmonių dar tiek pat teigiama pagijo nuo viruso. Prancūzijoje ir Vokietijoje užfiksuota po 4 užsikrėtimo atvejus. Ekspertų vertinimu savo kulminaciją virusas turėti pasiekti po 7 – 10 dienų. Tada bus matomas realus infektuotų žmonių skaičius. Beveik visos Pasaulio valstybės ėmėsi apsaugos priemonių nuo naujojo viruso. Kinijoje izoliuojami ištisi miestai, gyventojams draudžiama pasirodyti viešose vietose be kaukių. JAV atšaukė nemažai skrydžių į Kiniją. Viena didžiausių Jungtinės Karalystės aviakompanijų British Airways atšaukė visus skrydžius į Kiniją ir nebevykdo naujų skrydžių iš jos. Užfiksuotas pirmas užsikrėtimo atvejis Suomijoje. Kiekvieną rytą pateikiame tik naujausią informaciją.

Asmenų infektuotų Korona virusu skaičius oficialiai pasiekė 6053, tuo tarpu nuo viruso mirė jau 132. Taip pat pranešama, jog 103 žmonės pasveiko nuo naujojo viruso. Infektuotų asmenų skaičius už Kinijos ribų viršijo 100. Vakar buvo pranešta apie vakcinos sūkurimą, tačiau ji turi būti išbandyta ant gyvūnų ir žmonėms bus tinkama naudoti ne mažiau nei po kelių mėnesių. Specialistų vertinimu infektuotų asmenų skaičius gali siekti nuo 15 iki 60 tūkstančių. Medikai rekomenduoja pajutus panašius į viruso simptomus neužsiimti savigyda ir nedelsiant kreiptis į sveikatos priežiūros įstaigą. Kiekvieną rytą pateikiame naujausią informaciją apie virusą.

Taip pat pranešama, kad naujasis virusas aplenkė 2003 metais paniką sėjusį SARS virusą, kurio užsikrėtė virš 5500 žmonių ir mirė beveik 400 žmonių. Šis virusas pasirodo yra daug pavojingesnis ir kaip teigia ekspertai gali mutuoti, kas dar labiau gali apsunkinti vaistų ir vakcinos gamybą ir bandymus.

Pasaulyje netylant kalboms apie koronaviruso grėsmę Kinijoje, Lietuva imasi laikinųjų papildomų atsargos priemonių. Nuo šeštadienio visuose trijuose Lietuvos oro uostuose budi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, jie patikrino jau 11 į Lietuvą iš Kinijos spėjusių atvykti piliečių – nei vienas jų nebuvo užsikrėtęs virusu. Jie konsultuoja Kinijoje keliavusius asmenis. Anot specialistų, Lietuva yra pasiruošusi suvaldyti tokio masto riziką. Pirmadienį ryte, Tarptautiniame Vilniaus oro uoste surengta spaudos konferencija, kurioje dalyvavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė ir Vilniaus oro uosto direktorius Dainius Čiuplys, kurioje buvo pristatyta, kokių priemonių yra imtasi Lietuvoje.

Asmenų infektuotų Korona virusu skaičius oficialiai pasiekė 6053, tuo tarpu nuo viruso mirė jau 132. Taip pat pranešama, jog 103 žmonės pasveiko nuo naujojo viruso. Infektuotų asmenų skaičius už Kinijos ribų viršijo 100. Vakar buvo pranešta apie vakcinos sūkurimą, tačiau ji turi būti išbandyta ant gyvūnų ir žmonėms bus tinkama naudoti ne mažiau nei po kelių mėnesių. Specialistų vertinimu infektuotų asmenų skaičius gali siekti nuo 15 iki 60 tūkstančių. Medikai rekomenduoja pajutus panašius į viruso simptomus neužsiimti savigyda ir nedelsiant kreiptis į sveikatos priežiūros įstaigą. Kiekvieną rytą pateikiame naujausią informaciją apie virusą.

Taip pat pranešama, kad naujasis virusas aplenkė 2003 metais paniką sėjusį SARS virusą, kurio užsikrėtė virš 5500 žmonių ir mirė beveik 400 žmonių. Šis virusas pasirodo yra daug pavojingesnis ir kaip teigia ekspertai gali mutuoti, kas dar labiau gali apsunkinti vaistų ir vakcinos gamybą ir bandymus.

Pranešama, jog jau yra sukurta pirmoji vakcina nuo Korona viruso, praneša Azijos žiniasklaida. Tačiau vakciną bus leista naudoti tik po klinikinių bandymų, kurie gali užtrukti iki metų.

Naujausia informacija. Nuo Korona viruso žuvusių asmenų skaičius pasiekė 106, o užsikrėtusiųjų skaičius per vieną dieną beveik padvigubėjo iki 4 500. Virusas jau plinta Europoje Prancūzijoje ir Vokietijoje, fiksuojami užsikrėtimo atvejai. Ekspertų vertinimu, realus infektuotų žmonių skaičius gali būti kelis kartus didesnis, tačiau kol kas kalbama apie 7 000. Lietuvos gyventojų, esant galimybei, prašoma susilaikyti nuo bet kokių kelionių į užsienio valstybes. Taip pat oficialiai pranešama apie 80 žuvusiųjų nuo viruso sukeltos pneumonijos bei apie 2,5 tūkst. užsikrėtusiųjų. Skelbiama, jog viruso inkubacinis periodas yra net 14 dienų, todėl infektuotų skaičius gali augti dešimtimis kartų.

NVSC specialistai Vilniaus oro uoste tikrina ir konsultuoja atvykusiuosius

 

 

 

NAUJAUSIA INFORMACIJA IŠ SVEIKATOS SPECIALISTŲ IR VILNIAUS ORO UOSTO:

„Lietuvoje neturime jokių fiksuotų atvejų ar šio užkrato įtarimų, tačiau artėjant Kinų naujųjų metų šventėms imamės laikinųjų papildomų rizikos valdymo priemonių. Todėl Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų atvykimo salėse keliautojų nuo sausio 25-osios laukia specialistai, kurie teikia informaciją apie koronavirusą, jo riziką bei Kinijoje keliavusiųjų sveikatos stebėjimo poreikį. Tokios priemonės planuojamos, kol tęsis nepalanki epidemiologinė situacija“, – komentuoja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

Suvaldyti riziką – pasiruošę

Anot R. Lingienės, Lietuva yra pasiruošusi suvaldyti tokio masto riziką. Tą įrodė 2019-ųjų gruodį Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ir Lietuvos oro uostų Vilniaus filialo organizuotos civilinės saugos funkcinės pratybos.

Didelio masto funkcinėse pratybose imituota situacija, kai apie įtariamą užkrečiama liga sergantį keleivį praneša konkretaus orlaivio įgula.

„Praktika parodė sklandų tarpinstitucinį bendradarbiavimą – visi žino savo funkcijas, jų eiliškumą, todėl esame pasiruošę net ir sudėtingiems atvejams. Kartu su 14 atsakingų institucijų treniravomės, kaip suvaldyti situaciją, kuomet į Lietuvą atvyksta virusu užsikrėtęs žmogus. Nors gruodį buvo imituota Ebolos hemoraginės karštligės grėsmė, veiksmų planas būtų analogiškas ir valdant koronaviruso riziką“, – tikina R. Lingienė

Kas vyktų analogiškos situacijos metu? Orlaivio įgulai pranešus apie įtariamą ligos atvejį pradeda veikti patvirtintas planas, keliolika institucijų pradeda pasiruošimą. Orlaivis yra nukreipiamas į Vilniaus oro uostą, kuris gali efektyviai vykdyti tokio pobūdžio operacijas. Iškart informuojami NVSC specialistai ir greitosios medicinos pagalbos atstovai. Būtent NVSC specialistai ir įvertina realią situaciją dėl galimo užkrato, jie pirmieji ir įeina į orlaivį. Galimai užsikrėtęs keleivis ar keletas jų specialioje kapsulėje gabenami į Santaros klinikas, kuriose taip pat yra taikomas itin pažangios priemonės karantinui. Oro uoste, jei yra poreikis, atliekamos keleivių apklausos, orlaivio, patalpų, įrangos nuodugni dezinfekcija.

„Nuolat bendraujame su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistais, kurie mums teikia naujausią informaciją apie koronaviruso plitimą ir rizikas. Lietuvos oro uostai yra pasitvirtinę veiksmų planą itin užkrečiamų ligų įtarimo ir situacijos valdymo (karantino) atvejams“, – teigia  Dainius Čiuplys, Vilniaus oro uosto direktorius.

Centras – Hubėjaus provincijoje

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) duomenimis iki sausio 25 d. 7 val. ryto, registruoti 897 patvirtinti naujojo koronaviruso 2019-nCoV infekcijos atvejai. Dėl koronaviruso Kinijoje mirė 26 žmonės. Kitose šalyse užsikrėtusieji fiksuoti Honkonge, Makao, Taivane, Tailande, Japonijoje, Pietų Korėjoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Singapūre ir Vietname. Visų šių užsikrėtusiųjų atvejai susiję su kelionėmis į Uhaną arba jie turėjo sąlytį su sergančiaisiais. Taip pat Prancūzijos sveikatos apsaugos ministerija patvirtino duomenis, kad Prancūzijoje fiksuoti trys viruso atvejai.

Atsižvelgiant į užsikrėtusių, bet nebuvusių Uhane, žmonių skaičių, skelbiama, kad infekcija gali būti perduodama nuo žmogaus žmogui, tačiau ši informacija dar tikslinama. PSO praneša, kad dauguma atvejų yra susiję su Uhano turgavietėmis ar bent jau apsilankymu pačiame Uhane, tarp susirgusių yra ir tokių asmenų, kurie nesilankė šiame mieste, tačiau bendravo  su sergančiaisiais. Todėl šiuo metu uždaryti du Kinijos miestai – Uhanas ir Huangangas, o sostinėje Pekine atšaukiami renginiai.

Užsikrėtusiųjų šiuo virusu simptomai – panašūs. Vargina karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas –požymiai panašūs pneumonijai (plaučių uždegimui) priskiriamiems bruožams. Įtariama, kad virusas pavojingiausias mažiems vaikams, vyresnio amžiaus ar turintiems sveikatos problemų asmenims.

Grįžtantiems iš Kinijos asmenims, kuriems pasireiškė kvėpavimo takų infekcijoms būdingi simptomai, rekomenduojama kuo skubiau kreiptis į gydytoją (ne vykti tiesiogiai, o informuoti jį telefonu apie pasireiškusius simptomus bei buvusias keliones, vykdyti tolimesnius gydytojo nurodymus), o kelionės orlaiviu metu – informuoti lėktuvo įgulą. Keliautojams rekomenduojama pasiskiepyti nuo sezoninio gripo likus ne mažiau kaip 2 savaitėms iki kelionės. Taip pat specialistai rekomenduoja susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į viruso epicentrą.

Visi skrydžiai iš Uhano buvo atšaukti.

 

Apie Korona virusą Lietuvos diena jau rašė šios savaitės pradžioje: ,,Virusas iš Kinijos: viskas, ką reikia žinoti“. Nuolat pateikiame skaitytojams naujausią informaciją iš užsienio ir Lietuvos. 

2019.01.24 Naujasis virusas Kinijoje plinta itin sparčiai ir užkariauja pasaulį. Pranešama, jog juo jau užsikrėtė šimtai žmonių, užfiksuota nemažai mirties atvejų. Kokie naujojo viruso simptomai ir ar įmanoma apsisaugoti? 

Naujojo viruso simptomai yra panašūs į kitų ligų simptomus:

  1. Kvėpavimo sutrikimai
  2. Padidėjusi kūno temperatūra
  3. Kosulys

Šaltinių duomenimis, pirmieji užsikrėtusieji šiuo virusu vartojo arba tiesiog lietė, pirko Uhano mieste (Kinijoje) platinamas jūros gėrybes. Tačiau oficialiai ši versija nėra patvirtinta ir tikroji viruso kilmė vis dar nėra nustatyta. Virusas priskiriamas koronavirusų šeimai. Šios šeimos virusų yra labai daug, tačiau tik aštuoni yra pavojingi žmogui.

Ar naujasis virusas imlus gydymui? Deja, tačiau gydymo kol kas nėra. Todėl vienintelė išeitis yra saugotis.

Virusas plinta oro lašeliniu būdu, žmogus žmogui.

Kaip apsisaugoti?

  1. Neliesti gyvūnų
  2. Gerai iškepti ar išvirti mėsą bei kiaušinius
  3. Vengti kontaktų su žmonėmis, kurie peršalę
  4. Plauti ar dezinfekuoti kuo dažniau rankas
  5. Kuo mažiau rankomis liesti veidą ir nosį
  6. Rūpinkitės kitais. Jei jau sergate – neužkrėskite kitų. 
  7. Devėkite kaukę net jei esate sveikas, nes jus gali užkrėsti

Šiuo metu užsienio piliečiams patekimas į Kiniją nėra apribotas, Kinijos oro uostuose vyksta nuodugni gyventojų patikra, specialiais skeneriais matuojama kūno temperatūra.

Kinijos gyventojai neapsisprendžia

Šiuo klausimu Kinijos gyventojai yra labai susiskaldę, vieni mano, jog virusas nekelia pavojaus ir pasitiki sveikatos priežiūros sistema, kiti atvirkščiai labai nerimauja dėl savęs ir savo vaikų, ir bijo, jog gali kilti epidejima ar net pandemija, galinti nusinešti milijonus gyvybių.

Ar verta Lietuvai nerimauti dėl naujojo viruso?

,,Kol kas Lietuvai dėl naujo viruso, kuris kilo Kinijoje, nereikia nerimauti, tačiau rekomenduojama žmonėms susilaikyti nuo kelionių į šią valstybę. Ypač nerekomenduojama vykti į Uhanės miestą Kinijos rytuose.

Virusas plinta labai sparčiai ir tik laiko klausimas, kada ateis pas mus.

Todėl reikia ruoštis galimam viruso protrūkiui mūsų šalyje“,

teigia Lietuvos medikai.

 

Parengta pagal www.bbc.com ir www.ltdiena.lt medžiagą

Share via
Copy link
Powered by Social Snap