2021-07-31

Naujasis sveikatos apsaugos ministras atskleidė kokių priemonių imsis kovoje su virusu

Paskirtasis sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako valdant koronaviruso situaciją sieksiantis, jog kontaktavusieji su COVID-19 užsikrėtusiais asmenimis būtų izoliuojami ne vėliau nei per dvi paras.

Taip pat jis tvirtino sieksiantis, kad teigiamų testų skaičius neviršytų penkių procentų, o pačių atvejų skaičius būtų mažesnis nei 200.

„Pirmas dalykas, kad mes darysime viską, kad būtų nustatomi, atsekami atvejai ir kad tie asmenys, kurie nustatyti, kad yra kontaktavę, kad būtų izoliuoti per 48 valandas. Šiuo metu situacija yra tokia, kad tai padaroma geriausiu atveju per tris keturias (dienas – BNS)“, – spaudos konferencijoje Seime penktadienį sakė A. Dulkys.

Jis taip pat žada siekti, jog nemažinant testavimo apimčių nuo viso testų skaičiaus teigiami testai neviršytų penkių procentų.

„Šiuo metu mes turime grėsmingą situaciją, kada šitas skaičius viršija 20 procentų. Ir atitinkamai darysime viską, kad pats atvejų skaičius per dieną neviršytų 200. Šiandien, kaip žinote, turime situaciją, kad ir pirmadienį, ir antradienį, trečiadienį, ketvirtadienį turime rekordines savaitės dienas, kada šitas skaičius viršija 3 tūkstančius“, – pabrėžė jis.

Paskirtasis ministras taip pat žada „daryti viską“, kad šimtas žmonių neužkrėstų daugiau kaip šimto kitų asmenų.

„Tai reiškia, kad vadinamasis efektyvus viruso reproduktyvus rodiklis PER neviršytų vieneto. Šiuo metu jis yra 1,2-1,3“, – sakė jis.

A. Dulkys pabrėžė, kad jei pavyks pasiekti minėtų trijų tikslų, tai leis teigti, kad „sugrįžome į situaciją, kada mes ją galime valdyti“.

A. Dulkys: esame ties nepaprastosios situacijos riba

Klausiamas, ar šalyje bus svarstoma įvesti nepaprastąją padėtį, kuri leistų priimti griežčiausius ribojimus, jis tikino, kad tai būtų pats blogiausias scenarijus, prie kurio yra artėjama.

„Negaliu atsakyti į šitą klausimą. Tiktai noriu pasakyti, kad jeigu mes padalintumėme visą eigą į keturis scenarijus, ką jus minite, jau yra ketvirtas, pats blogiausias scenarijus. Tai mes jau esame ant ribos“, – kalbėjo būsimasis ministras.

A. Dulkys taip pat užsiminė, kad paskirtoji premjerė Ingrida Šimonytė po Vyriausybės priesaikos penktadienio popietę žada skubiai sukviesti ekspertus tartis dėl tolesnio situacijos valdymo, o po jo turėtų apsispręsti ir dėl pirmojo Vyriausybės posėdžio, kuriame kabinetas „priims sprendimus, kurie mums reikalingi šiam mano pasakytam tikslui pasiekti“. 

„Stengsimės dirbti ne dienomis, o valandomis. Mano žiniomis, dar šiandien ministrė pirmininkė inicijuos(…) posėdį su ekspertais, kur bus labai platus ekspertų ratas, įtraukiantis ne tik medikų bendruomenes, bet ir švietimo, verslo, kitų žmonių“, – tvirtino A. Dulkys.

Paskirtasis ministras sako, kad konkretūs tolesni veiksmai bus aptarti su ekspertais ir įvardijo, jog bus kalbama apie mažiausiai penkias pagrindines sritis.

„Vienas yra dalykas, susijęs tiesiogiai su karantinu ir žmonių judėjimu, matyt, diskutuosime šitais klausimais. Kitas dalykas tai yra vakcinacijos visi reikalai, kas mums yra labai svarbu šitai problemai išspręsti. Trečias dalykas – matome, kad yra grėsminga situacija gydymo įstaigose ir reikia spręsti lovų skaičių, pasiskirstymą, darbo organizavimą“, – tvirtino A. Dulkys.

Anot jo, taip pat bus diskutuojama apie galimus sprendimus socialinės globos įstaigose bei apie Nacionalinio visuomenės sveikatos centro procesų, darbo organizavimo peržiūrėjimą, galimus tolesnius ribojimus prekybos vietose.

Sprendimus dėl švietimo ir ugdymo įstaigų A. Dulkys žada vėliau, konsultuojantis ne tik su sveikatos, bet ir su švietimo ekspertais.

Nauji ribojimai – dar šią savaitę

Jis taip pat sako, kad griežtesni, nei šiuo metu, ribojimai turėjo atsirasti jau „vakar“, tad juos bus siekiama įvesti dar šią savaitę.

„Tai, kaip keičiasi skaičiai visose srityse, jie mums nebeleidžia mąstyti apie antradienį, pirmadienį. Tai tiesiog manau, kad kaip leis aplinkybės, bus stengiamasi, kad viskas prasidėtų šiandien, čia ir dabar. Visas ministrų kabinetas yra pasiruošęs dirbti paromis, taip, kaip reikės“, – kalbėjo paskirtasis ministras.

A. Dulkys taip pat sako, jog yra daug nežinomybės dėl būsimų vakcinų – „yra daug klaustukų“ dėl jų logistikos ir kitų darbų Lietuvoje, dėl realaus vakcinų kiekio.

Pastarosiomis dienomis naujų diagnozuotų užsikrėtimų koronavirusu skaičius perkopė 3 tūkstančius, per kelias pastarąsias paras mirė po maždaug 30 žmonių. Kadenciją baigianti Sauliaus Skvernelio Vyriausybė nuo savaitės vidurio sugriežtino karantino sąlygas, tačiau būsimoji valdžia, taip pat ir prezidentas Gitanas Nausėda, sprendimus vadina nepakankamais.

Pagal nuo trečiadienio įsigaliojusius griežtinimus, draudžiama susitikti daugiau nei dviem šeimoms ar namų ūkiams, vyresniųjų klasių mokiniai perėjo prie visiško nuotolinio ugdymo, prekybos centruose reikalaujama griežčiau riboti pirkėjų srautus ir t. t.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap