2022-01-15

Neįtraukti į apskaitą vaisiai gali kainuoti teistumą (video)

Atliekant ikiteisminį tyrimą dėl neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo bei apgaulingo apskaitos tvarkymo, sulaikytas didmena daržovėmis bei vaisiais prekiavusios įmonės direktorius.

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, bendradarbiaudami su Vilniaus apskrities Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba, ikiteisminį tyrimą pradėjo gavę pirminius duomenis apie tai, kad iš Lenkijos Respublikos atvežtais vaisiais ir daržovėmis sostinėje prekiaujančios įmonės akcininkas ir direktorius galimai neįtraukia į įmonės buhalterinę apskaitą didžiosios dalies bendrovės gaunamų pajamų.

Po ilgalaikio neviešo tyrimo, kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras, pareigūnai nustatė, kad įmonės vadovas, pasitelkęs dar vieną įmonės darbuotoją, veiklą galimai organizavo taip, kad iš Lenkijos atvežamos prekės būtų parduodamos Lietuvoje be privalomos apskaitos ir dokumentų. Tokiu būdu, kaip įtariama, buvo klastojama buhalterinė apskaita, nuslepiami tikrieji pirktų bei parduotų prekių kiekiai, įmonės gautos pajamos ir nesumokami mokesčiai valstybei.

Praėjusią savaitę atlikus kratas įmonės patalpose, transporto priemonėse bei įtariamojo gyvenamojoje vietoje, buvo rasti tyrimui reikšmingi dokumentai, daiktai bei grynieji pinigai įvairia valiuta. Bendra rastų pinigų suma – 87 000 eurų. Jų kilmės teisėtumas bei valstybei galimai padaryta žala bus nustatyta ikiteisminio tyrimo metu. Kratos metu taip pat buvo rasti ir nelegaliai laikyti šaunamieji ginklai. Prokuroro nutarimais įtariamajam apribotos nuosavybės teisės į visas rastas pinigines lėšas bei kitą jam asmeniškai bei įmonei priklausantį turtą. Taip pat paskirtos kardomosios priemonės: draudimas išvykti bei asmens dokumentų paėmimas.

Įmonės vadovas įtariamas padaręs nusikalstamas veikas, už kurias Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse numatyta iki 8 metų laisvės atėmimo bausmė.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap