2021-10-19

Nelegaliam „verslui“ sutrukdė policija: sulaikytas telšiškis, gaminęs naminę degtinę bei prekiavęs kontrabandinėmis cigaretėmis

Gruodžio 8 d., Telšių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnai, operatyviai reaguodami ir tikrindami gautą informaciją, apie tai, jog Telšių miesto gyventojas, įtariama, gamina naminę degtinę ir nelegaliai prekiauja akcizais apmokestinamomis prekėmis, išsirengė ir nuvyko į nurodytą sodybą, esančią Telšių r., Pielių k.Informacija pasitvirtino.

Patikrinus vyrui, gimusiam 1962 m., priklausančias gyvenamąsias ir ūkines patalpas radiniai nustebino. Gyvenamojo namo patalpose buvo rastos ir paimtos 25 pakuotės kontrabandinių cigarečių. Iš jų 163 blokai „Minsk capitals“, 370 blokų „Minsk Superslims“, 249 blokai „NZ Gold“, 144 blokai „Fest“. Vyro automobilyje VW Golf buvo rasti ir paimti dar 64 blokai įvairių cigarečių. Iš viso pas vyrą rasta ir paimta 9900 vienetų pakelių, kurių bendra vertė siekia net 32267,70 eurus.

Tęsiant apžiūrą toliau, pareigūnai pas vyrą rado apie 80 litrų skysčio, turinčio naminės degtinės kvapą bei apie 850 litrų dyzelinių degalų, be įsigijimo dokumentų. Apžiūrint telšiškio butą, esantį Telšiuose, Saulėtekio g., radinių aptikta ir ten. Rasta dar apie 3 litrus skysčio, taip pat turinčio specifinį naminės degtinės kvapą. O štai vyro automobilyje VW Golf rasti ir paimti grynieji pinigai – 7000 eurų įvairiomis kupiūromis.

Pareigūnai sulaikė 58-erių metų vyrą, kurio atžvilgiu dėl šių nelegalių veiklų pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 201 str. 3 d. (Neteisėtas naminių stiprių alkoholinių gėrimų, nedenatūruoto ar denatūruoto etilo alkoholio, jų skiedinių (mišinių) ir aparatų jiems gaminti gaminimas, laikymas, gabenimas ar realizavimas), kur numatyta, kad tas, kas neturėdamas tikslo realizuoti neteisėtai pagamino, laikė, gabeno dešimt arba daugiau litrų naminių stiprių alkoholinių gėrimų arba nedenatūruoto ar denatūruoto etilo alkoholio, jų skiedinių (mišinių), padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu bei ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 199-2 str. 2 d., (Neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis), kur numatyta, kad tas kas pažeisdamas nustatytą tvarką įgijo, laikė, gabeno, siuntė, naudojo ar realizavo akcizais apmokestinamas prekes, kurių vertė viršija 250 MGL dydžio sumą, baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.

Gyventojų, turinčių informacijos apie nelegalią prekybą alkoholiniais gėrimais, tabako gaminiais, gaminamą naminę degtinę bei kitus pažeidimus ar nusikalstamas veikas, prašoma pranešti policijai tel. 112.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap