2022-08-10

Nepaisant pandemijos prasideda 30-oji „Maisto banko“ akcija

Šiandien, nuo 15 valandos prasideda tradicinė „Maisto banko“ akcija, kurios metu tūkstančiai nevyriausybinių organizacijų savanorių kvies pirkėjus pasidalinti ilgo galiojimo maisto produktais su stokojančiais.

Organizatoriai tikslina, jog akcija vyks 70 Lietuvos vietovių, 362 parduotuvėse. Kviečiama atkreipti dėmesį, kad kiekvienoje parduotuvėje paramą savo globojamiems žmonėms rinks skirtingos vietinės organizacijos, kurių 30-oje „Maisto banko“ akcijoje dalyvauja net 314.

„Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius sako, kad ši iniciatyva yra vienintelė proga nevyriausybinėms organizacijoms surinkti ilgo galiojimo maisto produktų.

„Nors „Maisto bankas“ drauge su organizacijomis-partnerėmis kiekvieną dieną dirba nuo išmetimo gelbėdamas trumpo, besibaigiančio galiojimo maistą, pernokusius ar dėl kitų priežasčių nerealizuotus vaisius ir daržoves,  tačiau norint užtikrinti sklandų nepasiturinčiais besirūpinančių organizacijų darbą, joms reikalingos ir ilgo galiojimo maisto produktų atsargos, kurias labdaros valgyklos, senelių, vaikų globos namai ir kitos šiltą maistą gaminančios organizacijos sunaudoja drauge su išgelbėtu maistu, be to ilgo galiojimo maisto produktų atsargos leidžia lengviau planuoti paramą.“

Pasak „Maisto banko“ vadovo, ilgai negendančio maisto poreikis ypač išryškėjo pandemijos metu, kuomet savanoriai būtent iš žmonių suaukotų produktų sudarytus krepšelius į namus vežiojo ligotiems ar senyvo amžiaus žmonėms. O pernai dėl pandemijos neįvykus pavasarinei akcijai organizacijos jautė didelį tokios paramos stygių.

„Todėl aš labai kviečiu visos Lietuvos žmones šį penktadienį bei šeštadienį ir vėl tradiciškai susivienyti vardan kilnaus tikslo – pagalbos mūsų pažeidžiamiausiems. Pakilti iš negandų ir bėdų yra daug lengviau, kada jauti, kad turi pagalbos petį, kuriuo „Maisto banko“ akcijoje tampa kiekvienas prisidėjęs,“ – sako S. Gurevičius.

„Maisto banko“ akcija vyks šį penktadienį nuo 15 iki 20 val. ir šeštadienį nuo 10 iki 20 val.

Dalyje prekybos tinklų pirkėjai gali aukoti ne tik maisto, bet ir kasose nuskenuodami savanorio įteiktą skrajutę trimis eurais prisidėti prie organizacijos patiriamų finansinių išlaidų, finansiškai prisidėti galima ir aukojant internetu www.maistobankas.lt/paremk

Share via
Copy link
Powered by Social Snap