2022-12-04

Neramumai Šiaurės Korėjoje: paleista raketa į Japonijos jūrą

Šiaurės Korėja sekmadienį paleido balistinę raketą, atnaujindama ginkluotės bandymus po mėnesį trukusios pertraukos per Pekino žiemos olimpines žaidynes, pranešė Seulas. 

Bandymas atliktas visam pasauliui sutelkus dėmesį į Ukrainą, kuri toliau įnirtingai priešinasi į šalį įsiveržusioms Rusijos pajėgoms.   

Tai jau aštuntas Pchenjano atliktas raketos bandymas nuo metų pradžios. Sausį Šiaurės Korėja surengė rekordiškai daug raketų bandymų per vieną kalendorinį mėnesį – septynis.  

Sausio 30 dieną šalis išbandė galingiausią nuo 2017 metų raketą – vidutinio nuotolio balistinę raketą „Hwasong-12“. Ši raketa yra pakankamai galinga, kad pasiektų JAV valdą Guamą.

Be to, šalis pagrasino atsisakyti kone penkerius metus trunkančio savanoriško branduolinių ir ilgo nuotolio ginklų bandymų moratoriumo.

Kai kurie ekspertai prognozavo, kad Pchenjanas gali surengti naujų ginkluotės bandymų, pasinaudodamas faktu, kad viso pasaulio ir ypač JAV dėmesys yra nukrypęs į karą Ukrainoje.

Pietų Korėjos kariuomenė sekmadienį informavo, kad 7 val. 52 min. vietos (0 val. 52 min Lietuvos) laiku iš Pchenjano į Japonijos jūrą buvo paleista raketa.  

„Ši balistinė raketa gali nuskrieti apie 300 km ir pasiekti apie 620 km aukštį. Detalesnę analizę šiuo metu atlieka Pietų Korėjos ir JAV žvalgyba“, – nurodė kariškiai. 

Japonija taip pat patvirtino, kad Šiaurės Korėja paleido raketą.  

Pietų Korėjos prezidentūra išreiškė „gilų susirūpinimą ir didelį apgailestavimą“ dėl pastarojo Pchenjano žingsnio, atlikto „pasauliui dedant pastangas užbaigti karą Ukrainoje“.    

Pchenjano sąjungininkė Kinija drauge su Rusija sausį Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje blokavo siūlymą įvesti naujų sankcijų Šiaurės Korėjai, reaguojant į jos naujus ginkluotės bandymus.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap