2021-10-16

Skaudi žinia: Norvegijoje nuošliaužos vietoje tarp dingusiųjų – ir Lietuvos pilietė

Norvegijoje žemės nuošliaužos vietoje tarp dingusiųjų yra ir 49 metų Lietuvos pilietė Rasa Lasinskienė, BNS informavo užsienio reikalų ministro atstovė.

„Norvegijos policija oficialiai paskelbė dingusiųjų asmenų sąrašą. Jame yra ir Lietuvos pilietė Rasa Lasinskienė. Pareigūnai praneša, kad toliau vykdoma intensyvi paieška nelaimės vietoje“, – BNS teigė Vytautė Šmaižytė. 

Pasak jos, Lietuvos ambasada Norvegijoje palaiko nuolatinį ryšį su vietos pareigūnais ir valdžios atstovais ir yra pasiruošusi reaguoti.

Norvegijoje gelbėtojai penktadienį rado pirmosios aukos kūną ir tebeieško devynių kitų žmonių, įskaitant du vaikus, po purvo nuošliaužos, nušlavusios keletą namų viename kaime.

Trečiadienį paryčiais nuslinkus kalvos šlaitui Jerdrumo savivaldybės Asko miestelyje, esančiame už maždaug 25 km į šiaurės rytus nuo sostinės Oslo, purvo srautas užliejo arba sugriovė keletą namų.

Prieš kelias dienas Užsienio reikalų ministerija pranešė, kad neturėjo informacijos, kad dėl nuošliaužos būtų nukentėję Lietuvos piliečiai.

Ji pirmena, kad pirminė informacija konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje visą parą teikiama telefonu +370 5 236 2444 arba el. paštu [email protected]

Lietuvos ambasados Norvegijoje kontaktai: +47 221 292 00, [email protected]https://no.mfa.lt/

Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja parsisiųsti programėlę „Keliauk saugiai“ ir gauti aktualią konsulinę informaciją, tiesioginius ministerijos pranešimus esant krizinei situacijai užsienio šalyje. iOS: https://goo.gl/dOxeli; Android: https://goo.gl/rPwrfx

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap