2021-10-20

Nuo koronaviruso mirė karantino herojus Tom Moore, sugebėjęs surinkti beveik 40 mln. eurų

Po teigiamo koronaviruso atsakymo ir ligoninėje praleisto laiko, mirė šimtametis kapitonas seras Tomas Moore’as, antrasis pasaulinio karo veteranas, per pirmąjį koronaviruso bangą 2020 m. pavasarį, surinkęs beveik 39 mln. svarų NHS labdaros organizacijoms. 

Jo dukros Hannah ir Lucy pareiškime patvirtino Moore’o mirtį.

Jos sakė: „Su dideliu liūdesiu pranešame apie savo brangaus tėvo, kapitono sero Tomo Moore, mirtį. Mes esame tokie dėkingi, kad buvome su juo paskutinėmis jo gyvenimo valandomis.

„Mes valandų valandas kalbėjomės su juo, prisimindami savo vaikystę ir nuostabią mamą. Kartu dalinomės juoku ir ašaromis.

Moore’as sekmadienį paguldytas į Bedfordo ligoninę, kurį laiką buvo gydytas nuo plaučių uždegimo ir praėjusią savaitę gavo Covid-19 testą.

„Paskutiniai mūsų tėvo gyvenimo metai nebuvo paprasti. Jis buvo atjaunėjęs ir patyręs dalykų, apie kuriuos tik svajojo. Nors jis buvo neįtikėtinas tėvas ir senelis, ir jis išliks gyvas mūsų širdyse amžinai.

„Priežiūra, kurią mūsų tėvas gavo iš NHS ir globėjų per kelias pastarąsias savo gyvenimo savaites ir metus, buvo nepaprasta. Personalas buvo nepriekaištingai profesionalus, malonus ir atjaučiantis. Jie davė mums daug daugiau metų su juo, nei mes kada nors galėjome įsivaizduoti“.

Tą pačią dieną veterano „Twitter“ puslapyje paskelbtame pareiškime jo šeima teigė, kad jis buvo gydomas namuose iki sekmadienio, kai jam prireikė papildomos pagalbos kvėpuojant.

Hannah Ingram-Moore teigė, kad jos tėvo nereikėjo vesti į reanimacijos skyrių.

Moore’o lėšų rinkimo pastangos per pirmąjį nacionalinį karantiną praėjusių metų balandį, kai surinko 38,9 mln. svarų sterlingų NHS labdaros organizacijoms. Šiuos pinigus jis surinko, kai pažadėjo nueiti 100 ratų aplink savo sodą prieš 100-ąjį gimtadienį, o tai pritraukė viso pasaulio gerbėjų dėmesį.

Didžiosios Britanijos Premjeras Borisas Johnsonas sakė, kad Moore’o „didvyriškos pastangos pakėlė nuotaiką visai tautai“, o Kembridžo hercogas gyrė jį kaip „vieno žmogaus lėšų rinkimo mašiną“.

Jo įkūnyta nepakeliama dvasia įkvėpė tautą ir jis sumušė du Gineso pasaulio rekordus – tapdamas vyriausiu asmeniu, gavęs singlą Nr. 1 JK topuose, ir surinkęs daugiausiai pinigų už individualų labdaros pasivaikščiojimą. Karalienė Moore’ui buvo skyrusi apdovanijimą, o šiandien, sužinojusi apie kapitono mirtį, pareiškė asmeninę užuojautą artimiesiems ir gerbėjams.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap