2021-10-28

Nuteistas melagingus parodymus davęs policijos pareigūnas

Vilniaus miesto apylinkės teismas dėl melagingų parodymų davimo kaltu pripažino 47-erių metų buvusį Kėdainių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūną S. S. Teismas nuteistajam skyrė 9 mėnesių laisvės apribojimo bausmę bei įpareigojo tris mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo būti namuose nuo 23 val. iki 6 val.

Tyrimo duomenimis, kėdainiškis, 2018-2020 metais apklausiamas kaip liudininkas, nuslėpė reikšmingas tiriamos avarijos aplinkybes ir liudijo buvusios kolegės, tuometinės policijos tyrėjos naudai. Tokiu būdu minėtasis asmuo siekė padėti pareigūnei išvengti gresiančios baudžiamosios atsakomybės už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi.

Bylos duomenimis, 2017 metų birželio mėnesį Kėdainių rajone, Dotnuvoje įvyko avarija, kurios metu susidūrė du lengvieji automobiliai ir buvo sužeista vieno jų vairuotoja. Į iškvietimą atvykusi tuometinė policijos tyrėja R. S. suprato, kad avarijos kaltininkas yra jos kolega L. T. – to paties policijos komisariato pareigūnas. Pabendravusi su juo pareigūnė leido jam pasišalinti iš įvykio vietos. Siekdama nuslėpti avarijos kaltininką, R. S. netinkamai vykdė savo pareigas – nefiksavo liudininkų parodymų bei kitų svarbių įvykio detalių.

Nustatyta, kad tuo metu atsitiktinai pro įvykio vietą važiavęs į pensiją išėjęs policijos pareigūnas S. S. sustojo padėti kolegoms. Bylai dėl galimo tyrėjos R. S. netinkamo tarnybinių pareigų atlikimo pasiekus teismą, apklausiamas kaip liudytojas, S. S. nuslėpė reikšmingas įvykio aplinkybes ir liudijo buvusios kolegės naudai.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Vilniaus miesto apylinkės teismo nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap