2020-10-29

Nyderlanduose ginekologas tapo mažiausiai 17 vaikų biologiniu tėvu

Vienoje Nyderlandų ligoninėje dirbtinio apvaisinimo programoje dirbęs ginekologas tapo sėklos donoru pradedant mažiausiai 17 vaikų, jų tėvams to nežinant, antradienį pranešė ligoninė. 

Dabar jau miręs ginekologas Janas Wildschutas (Janas Vildschutas) nuo 1981 iki 1993 metų dirbo Zvolės mieste esančioje Sofijos (dabartinėje Isalos) ligoninėje.

„Isalos ligoninės požiūriu moraliai nepriimtina, kad vaisingumo gydytojas ginekologas buvo vienu metu ir gydytojas, ir sėklos donoras“, – sakoma ligoninės pranešime.

Pasak medicinos įstaigos, ginekologo vaikai, kurių tėvystę patvirtino DNR tyrimai, nuolat palaiko kontaktą ir gerus santykius tarpusavyje ir su gydytojo šeima.

Pareigūnai sukūrė gydytojo DNR profilį, kad kiti po dirbtinio apvaisinimo šioje ligoninėje gimę vaikai galėtų pasitikrinti, ar J. Wildschutas yra jų biologinis tėvas.

Tai jau ne pirmas atvejis Nyderlanduose, kai išaiškinamas gydytojas, moterų apvaisinimui naudojęs savo sėklą.

Pernai DNR tyrimai patvirtino, kad  ginekologas Janas Karbaatas (Janas Karbatas) tapo biologiniu tėvu 49 vaikams, gimusiems jo Roterdamo kliniką lankiusioms moterims

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap