2021-10-28

Olimpinės žaidynės atidėtos metams, bet ar įvyks jos po metų?

Tokijuje šiemet turėjusių vykti olimpinių žaidynių atidėjimas metams sukėlė didžiulių problemų. Kai kuriems sportininkams tai buvo bene paskutinis šansas sudalyvauti olimpinėse žaidynėse. Vieni negalės dalyvauti dėl savo amžiaus ir sveikatos būklės, kiti dėl atidėtų žaidynių ir nevykusių sporto varžybų patyrė didžiulius finansinius nuostolius ir neturės galimybių dalyvauti žaidynėse. 

Nemaža dalis sportininkų šiemet turėjusias vykti Tokijo olimpines žaidynes vadina paskutiniu šansu užbaigti karjerą kaip nugalėtojui. Deja panašu šiems sportininkų lūkesčiams nelemta išsipildyti.

Kiti pamanys, kad vieneri metai tai nėra daug, tačiau sportininkui, kuriam yra apie 40 metų, tai jau yra labai didelis laiko tarpas ir pasirodyti po metų tampa itin rimtu iššūkiu.

Kai kurie sportininkai nusprendė baigti savo karjerą taip ir nesulaukę kitąmet turėsiančios vykti olimpiados dėl nežinomybės. Jei virusas ir toliau plis gali būti, kad olimpinės žaidynės gali išvis neįvykti arba būti atidėtos. O svarbiausia, kad pasiruošimas žaidynėms reikalauja labai daug laiko ir pastangų, be to pats dalyvavimas žaidynėse kainuoja nemažus pinigus. 

Patys japonai taip pat nelabai norėtų, kad kitais metais vyktų olimpiada jei epidemiologinė situacija pasaulyje išliks panaši arba pablogės. Japonija ėmėsi pačių griežčiausių priemonių, siekiant suvaldyti viruso plitimą ir nėra pasiruošusi atverti sienas, jei sergamumas virusu išliks pakankamai aukštam lygmeny.

Medikų teigimu olimpinės žaidynės 2021 – iaisiais metais galėtų įvykti tik esant vakcinai nuo koronaviruso ir paskiepijus didžiąją dalį populiacijos, taip sustabdant viruso plitimą.

Visgi vakcina negali pilnai sunaikinti viruso, o tik sustabdyti jo plitimą, todėl net ir atsiradus vakcinai pandemija tęsis dar mažiausiai metus.

Nuo situacijos JAV priklauso vyks ar ne olimpiada

JAV tai yra valstybė, kuri daugiausia pasaulyje moka už olimpines žaidynes. Iškyla klausimas ar galės JAV sportininkai dalyvauti žaidynėse, jei situacija su virusu šalyje išliks tokia pat įtempta, atsakymas aišku, kad ne. Ir kitas klausimas ar galės vykti olimpinės žaidynės be JAV sportininkų, atsakymas žinoma, kad ne.

Geriausias sprendimas ekspertų vertinimu būtų atidėti olimpiadą iki 2022 metų, iki to laiko didesnė tikimybė, jog koronaviruso plitimas bus suvaldytas.

Visgi Japonijos valdžia yra pasiryžusi bet kokia kaina kitąmet surengti žaidynes, nes tai paskutinis Japonijos šansas. Atidėjimas dar ir dar atims iš Japonijos galimybę surengti olimpiadą.

Deja jei pasaulyje toliau siautės koronaviruso pandemija žaidynes gali tekti atšaukti.

Japonijos prakeiksmas

Olimpinės žaidynės pasaulyje nevyko tik dėl pasaulinių karų, dvi olimpiados buvo atšauktos dėl karo. Kas įdomiausia 1940 metais žaidynės turėjo vykti Japonijoje Tokijuje, tačiau jos taip ir neįvyko.

Dabar praėjo 80 metų ir Japonija vėl negali rengti olimpinių žaidynių.

Japonija tai vadina prakeiksmu, nes kai atrodė, kad jau niekas nesutrukdys jai surengti olimpinių žaidynių, vos prieš pusmetį atsiradęs virusas sujaukė visus planus. Galbūt Japonijai iš aukščiau nelemta rengti olimpiadų.

Šansas yra

Ekspertai mato dar vieną galimybę Japonijai surengti žaidynes. Jei virusas toliau plis yra galimybė surengti žaidynes be žiūrovų ir laikantis visų apsaugos priemonių (atstumo, kaukių devėjimo, dezinfekcijos).

Žinoma šis variantas daugumai neatrodo priimtina.

Japonijos ministras pirmininkas Sindzo Abe viliasi, jog olimpiada vis dėlto po metų įvyks, tačiau COVID-19 vargu ar jį išgirs.

 

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap