2022-08-13

Oro bendrovė pateikė savo versiją: įvykius pakeitė dispečeriai, NATO reikalauja tyrimo

Iš Atėnų į Vilnių sekmadienį skridęs keleivinis lėktuvas nusileido Minsko oro uoste, nes Baltarusijos oro dispečeriai informavo apie potencialią saugumo grėsmę lėktuve, teigia aviakompanija „Ryanair“.

„Šiandienos (gegužės 23 dienos) skrydžio metu iš Atėnų į Vilnių Baltarusijos oro dispečeriai informavo apie potencialią saugumo grėsmę lėktuve; buvo nurodyta nusileisti artimiausiame oro uoste – Minske“, – BNS teigė aviakompanijos komunikacijos vadovė Alejandra Ruiz Garcia (Alechandra Ruis Garsija).

Pasak jos, orlaivis saugiai nusileido, o keleiviai buvo išlaipinti, kol vietos tarnybos atliko saugumo patikrinimus.

„Nieko nebuvo rasta, ir tarnybos leido orlaiviui išskristi kartu su keleiviais ir įgula, jam išbuvus Minske apytikriai penkias valandas“, – rašoma „Ryanair“ komentare.

Aviakompanija teigia apie įvykį pranešusi atitinkamoms nacionalinėms bei Europos saugumo ir saugos agentūroms.

„Nuoširdžiai atsiprašome visų paveiktų keleivių dėl šio apgailestavimą keliančio vėlavimo, kurio valdyti „Ryanair“ negalėjo“, – rašoma atsakyme.

Apie sulaikytą vieną keleivį „Ryanair“ nenurodė. Aviakompanija taip pat nieko nepranešė apie karinių orlaivių palydą.

Sekmadienį iš Atėnų į Vilnių skridęs keleivinis lėktuvas, jau buvęs netoli Lietuvos sienos, netikėtai pasuko į Minską ir ten nusileido.

Pasak Lietuvos prezidento vyriausiosios patarėjos užsienio politikai Astos Skaisgirytės, apgręžti civilinį orlaivį panaudoti du Baltarusijos karo orlaiviai – naikintuvas MiG-29 ir sraigtasparnis Mi-24.

Baltarusijos opozicija sako, jog tai padaryta, kad būtų sulaikytas šiuo lėktuvu skridęs Baltarusijos opozicijos aktyvistas ir blogeris, informacinio kanalo „Nexta“ įkūrėjas  Ramanas Pratasevičius. 

Sekmadienį į Lietuvos užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas laikinasis Baltarusijos reikalų patikėtinis ir pareikalauta nedelsiant paleisti visus keleivius. To paties iš Aliaksandro Lukašenkos režimo pareikalavo ir Lietuvos, Europos Sąjungos valstybių vadovai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap