2022-05-18

Paaiškėjo, ar bus kompensacijų už šildymą atgaline data

Seimo opozicijai ketvirtadienį nepavyko iš darbotvarkės išbraukti Vyriausybės inicijuojamų pataisų, kuriomis siūloma pridėtinės vertės mokesčiu (PVM) laikinai neapmokestinti centralizuoto šildymo gyventojams.

Už išbraukimą balsavo 61 parlamentaras, prieš buvo 58, o susilaikė penki. Klausimo nesvarstyti „valstiečių“ frakcijos vardu siūlė Aušrinė Norkienė. 

„Yra registruota daugiau šio Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisų. Siūlome tai svarstyti antradienį“, – teigė ji. 

Kompensuoti PVM šildymui nuo šių metų sausio iki šildymo sezono pabaigos valdžia siūlo siekdama iš dalies sumažinti žmonių finansinę naštą dėl išaugusių sąskaitų.  

Tačiau kai kurie parlamentarai priekaištauja, kad paramos gyventojai gali ir nepajusti, nes ji bus labai maža. Be to, pasak jų, ši priemonė būtų diskriminacinė, nes negaliotų besišildantiems elektra, dujomis arba malkomis.   

Pataisos, be kita ko, sulaukė ir Seimo teisininkų kritikos. 

Seimo Teisės departamentas mano, kad keičiant PVM tarifą jį kompensuojant iš valstybės biudžeto reikėtų pranešti Europos Komisijai. Be to, kartu teisininkai siūlo tikslinti šių metų biudžetą, nes dėl lengvatos jis netektų apie 23,3 mln. eurų. 

Opozicijos parlamentarai teigia paremsiantys pataisą dėl nulinio PVM tarifo šilumai, bet žada teikti pataisas, kad lengvata būtų taikoma ir šildymui elektra bei dujomis. 

Dabar centriniam šildymui ir malkoms kūrenimui taikomas 9 proc. PVM.  

Share via
Copy link
Powered by Social Snap