2021-10-20

Parduotuvės pasiruošė naujiems sugriežtinimams: kaip elgtis atvykus ir kas pasikeitė?

Vyriausybei nuo trečiadienio sugriežtinus karantino ribojimus, prekybos centrai privalo labiau riboti lankytojų bei automobilių srautus. Apie tai, kas pasikitė, kalbame su skirtingų prekybos centrų ir parduotuvių atstovais.

Vyriausybė pirmadienį nutarė, kad nuo trečiadienio prekybos centrai turi užtikrinti 15 kv. metrų prekybos plotą vienam žmogui mažesnėse parduotuvėse ir 30 kv. metrų – didesniuose nei 10 tūkst. kv. metrų prekybos centruose. 

Be to, automobilių aikštelėse šalia parduotuvių, prekybos centrų, turgaviečių ir kitų viešų prekybos vietų esančiose galima užimti tik 20 proc. stovėjimo vietų, neskaičiuojant darbuotojams bei neįgaliesiems skirtų vietų.

Kauno prekybos centrą „Mega“ valdančios bendrovės „Baltic Red“ generalinio direktoriaus pavaduotoja Ieva Goštautaitė-Gedutė BNS sakė, kad „Megos“ klientams teks apie 500 parkavimo vietų. 

„Preliminariai planuojama, kad įgyvendinus nuo rytojaus įsigaliojančius ribojimus – „Megoje“ lankytojams teks apie 500 parkavimo vietų, įskaitant vietas neįgaliesiems“, – BNS sakė ji. 

„Megos“ atstovės teigimu, kadangi aikštelė yra gana didelė bei pasiskirsčiusi aplink visą prekybos centrą, bus ribojamos kai kurios zonos, uždaryta daugiaaukštė aikštelė, dalimi jos naudosis tik prekybos centro darbuotojai, be to, priekinėje centro pusėje esančioje zonoje bus pastatyti eismą draudžiantys ženklai. Į šią teritoriją galės patekti tik krovininis transportas. 

Be to, bus uždaryta dalis įėjimų į prekybos centrą, liks tik pagrindiniai įėjimai. 

Prekybos centro „Panorama“ vadovė Birutė Kalanovaitė konkrečiai neįvardijo, kaip bus kontroliuojami srautai, tačiau sakė, kad bus laikomasi visų reikalavimų ir rekomendacijų.

Prekybos ir pramogų centro „Ozas“ valdytoja Ina Augulienė jau anksčiau teigė, kad siekiant sureguliuoti automobilių srautus, dalis aikštelių bus uždaryta, o mokamos aikštelės sistema bus suprogramuota taip, kad įleis ne daugiau kaip 20 proc. automobilių.

Pokyčiai neaplenkė ir ,,Maxima“ prekybos centro. Jau kuris laikas parduotuvėse pirkėjų srautai buvo stebimi ir reguliuojami apsaugos darbuotojų, tačiau nuo šiandien pirkėjų srautas papildomai bus ribojamas pagal pirkinių krepšelius ir vežimėlius.

„Jų bus tiek, kiek leistina vienu metu parduotuvėje lankytis žmonių. Pirkėjas privalės pasiimti dezinfekuotą pirkinių krepšelį ar vežimėlį. Šis principas jau buvo įgyvendinamas Šiaulių miesto savivaldybėje, o nuo šiol bus taikomas visoje Lietuvoje“, – pažymėjo E. Dapkienė.

Pagal Vyriausybės numatytą reikalavimą vienam pirkėjui bus užtikrinamas 15 kv. m plotas parduotuvėse, kurių bendras prekybos plotas yra iki 10 tūkst. kv. m, ir 30 kv. m plotas didžiuosiuose prekybos centruose esančiose parduotuvėse, kurių bendras prekybos yra virš 10 tūkst. kv. m.

„Taip pat primename, kad yra rekomenduojama į parduotuvę atvykti apsipirkti vienam asmeniui iš šeimos. Labai prašome klientų pakantumo ir supratingumo, jeigu apsaugos darbuotojai paprašys laikinai palaukti ir neiti į parduotuvę, kol joje nesumažės lankytojų“, – sako E. Dapkienė.

„Per praėjusią naktį didžiuosiuose Lietuvos miestuose prie „Maxima“ parduotuvių buvo įrengti specialūs stoveliai, kurie ribos automobilių statymąsi. Dėl laiko stokos kitur įrengiamos laikinos pertvaros, panaudojant medines paletes ir pirkinių vežimėlius. Artimiausiomis dienomis planuojame įrengti ilgalaikius sprendimus, kurie ribotų automobilių statymą“, – pažymėjo E. Dapkienė ir pripažino, kad operatyviai įgyvendinti šį Vyriausybės reikalavimą visoje šalyje, kur veikia 252 parduotuvės ir yra kone 300 tūkst. kv. m automobilių stovėjimo aikštelių, kurias reikia aptverti, yra labai didelis iššūkis.

Prekybos tinklas jau anksčiau yra skelbęs, kad atsisako trumpalaikių, tarkim, tik konkrečią dieną ar konkrečiomis valandomis taikomų nuolaidų ar kitų veiksmų, kurie skatintų žmones dažniau vykti į parduotuves.

Saugiai atsiskaityti už pirkinius rekomenduojama prie savitarnos kasų, kurių zona „Maxima“ parduotuvėse yra išplėsta. „Taip pat pagal poreikį, stebint žmonių srautą konkrečioje parduotuvėje, didinsime dirbančių kasų skaičių. Įvertinę, kaip žmonių srautus paveiks nauji apribojimai, planuojame ilginti parduotuvių darbo laiką“, – pabrėžė „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė E. Dapkienė.

Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vadovė Rūta Vainienė anksčiau BNS sakė, kad ribojimai prekybininkams labai griežti, bet reikalavimų bus laikomasi. 

Nuo trečiadienio tai pat rekomenduojama visose parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose bei paslaugų vietose nerengti akcijų, išpardavimų, nuolaidų valandų, kurios didina pirkėjų srautus, siūloma didinti dirbančių kasų skaičių, kad nebūtų eilėje daugiau kaip penki asmenys, nustatyti ilgesnį darbo laiką, parduotuvėse lankytis vienam šeimos asmeniui.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Share via
Copy link
Powered by Social Snap