2021-10-16

Pareigūnai per savaitę aptiko net tris naminukės fabrikus (video)

Šalčininkų rajono policijai netikėtai apsilankius pas du vyrus, vieno jų namuose rado apie 20 l naminukės, kito namuose nutraukė naminukės gamybos procesą. Abiems pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Šalčininkų rajono policijos komisariato pareigūnai, reaguodami į gyventojų pranešimus bei užkardydami nelegalaus alkoholio prekybą, vasario mėnesį atliko policines priemones.

Vasario 18 d. pareigūnai apsilankė pas Baltosios Vokės sen., Žagarinės k. gyvenantį vyrą, dėl kurio policija nuolat gauna pranešimus, kad pastarasis nelegaliai prekiauja alkoholiu. Pareigūnams atvykus į gyvenamąją vietą ir paaiškinus atvykimo priežastį, šeimininkas geranoriškai nuvedė policijos pareigūnus į malkinę ir atidavė apie 20 l į įvairias talpas supilstytos naminės degtinės.

Vasario 19 d. pareigūnai „aplankė“ pusamžį vyrą, gyvenantį Turgelių sen., Vilkiškių k. Dėl šio vyro policija taip pat gavo pranešimų, kad nuo jo valdos nuolat dvelkia raugu. Pareigūnams paaiškinus atvykimo priežastį, namo šeimininkas pakvietė į virtuvę, kur vyko naminukės gamybos procesas – iš aparato į puoduką čiurkšleno ką tik pagaminta naminukė. Pareigūnams teko sustabdyti šį šeimininkui malonų procesą.

Dėl šių įvykių pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų, nedenatūruoto ar denatūruoto etilo alkoholio, jų skiedinių (mišinių) ir aparatų jiems gaminti gaminimo, laikymo, gabenimo ar realizavimo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso str. 1 d.)

2021-02-23 Skuodo rajono policijos pareigūnai, tikrindami turėtą informaciją, apie 17.00 val. apsilankė 1965 m. gimusio vyro sodyboje Daukšių kaime, Skuodo rajone.

Lauko virtuvėje pareigūnai surado  aparatą, galimai, stipriems naminiams alkoholiniams gėrimams gaminti ir apie 36 litrus į įvairias talpas supilstyto skaidraus skysčio, skleidžiančio specifinį naminės degtinės kvapą.  Gyvenamajame kambaryje, įvairiose talpose, dar rasta apie 300 litrų raugo, kaip įtariama, skirto stipriems naminiams alkoholiniams gėrimams gaminti.

Pirmą kartą už tokią nusikalstamą veiką pareigūnams įkliuvęs vyras aiškino, kad naminę degtinę gamino savo reikmėms.

Pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto stiprių naminių alkoholinių gėrimų ir aparatų jiems gaminti gaminimo, laikymo, gabenimo ar realizavimo (pagal LR BK 201 straipsnį). Vyrui gresia viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas, areštas, arba laisvės atėmimas iki 2 metų.

Vilniaus apskr. VPK Šalčininkų r. PK pareigūnų suaktyvintas darbas dėl nelegalios alkoholio apyvartos rajone davė rezultatų – pareigūnai aptiko veikiantį naminukės „fabrikėlį“, apie 1 600 l brogos naminei degtinei gaminti, apie 260 l naminės degtinės. Įtariamasis vilnietis atsidūrė areštinėje.

Vasario 22 d. policinės priemonės metu Šalčininkų r., Jaglimainių k., Šalčininkų r. policija patikrinti sustabdė automobilį „Audi A3“ ‒ automobilio salone įrengtoje slėptuvėje pareigūnai aptiko apie 120 l naminės degtinės. Pareigūnai nustatė, kad vilnietis naminukę gabeno iš Vilniaus į Šalčininkų rajone veikiančius nelegalios prekybos „taškus“.

Tą patį vakarą policijos pareigūnai apsilankė įtariamojo (gimusio 1970 m.) namuose, Vilniuje, Rubiškių tako g. Kratos metu gyvenamosiose ir ūkiniuose patalpose pareigūnai nieko įtartino nepastebėjo, tačiau jų dėmesį patraukė karštas vamzdis garaže ant sienos. Nuodugniai apžiūrėję garažą, pareigūnai sienoje pastebėjo po apdaila užmaskuotas duris, vedančias į po garažu giliai įrengtą naminės degtinės „fabrikėlį“.

Pareigūnai apstulbo, pamatę čia įrengtą ir visu pajėgumu veikiantį didžiulį naminės degtinės aparatą, kuris vieno gamybos ciklo metu naudojo 1 600 l brogos. Šalia stovėjo daugiau 140 l į įvairias talpas supiltos šviežios naminukės. Naminės degtinės aparatas buvo susietas su namų šildymo sistema, tokiu būdu mažinant naminės degtinės gamybos kaštus.

Aparatas buvo tokio dydžio, kad jį iškelti iš rūsio buvo neįmanoma, todėl į pagalbą policijos pareigūnai tradiciškai pasitelkė savo kolegas iš Priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybos, kurie netrukus atvyko į pagalbą.

Policinės priemonės metu per vieną vakarą pareigūnai rado apie 1 600 l brogos naminei degtinei gaminti, apie 260 l naminės degtinės bei aparatą naminei degtinei gaminti.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 201 str. 2 d., įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap