2021-10-20

Pareigūnai sučiupo apgaule į namus patekdavusius ir juos plėšusius asmenis

Paskutiniai du mėnesiai neramino ne tik Naujosios Akmenės rajonų gyventojų, bet ir policijos komisariato pareigūnų. Vienas po kito įvykdytas plėšimas, įsibraunant į namus bei panaudotas smurtas, privertė gyventojus jaustis nesaugiai, todėl vienas iš pagrindinių Akmenės policijos pareigūnų tikslų tapo šių nusikalstamų veikų atskleidimas. Pareigūnai nedelsiant reaguodami į gautus pareiškimus, pradėjo intensyvią įtariamųjų paiešką.

Operatyvių pareigūnų veiksmų dėka, vienas po kito įkliuvo trys asmenys.

Viskas prasidėjo dar praėjusių metu gruodžio 22 d., kai policijos pareigūnai gavo panešimą, jog Naujojoje Akmenėje, Respublikos gatvėje, moteris, gimusi 1985 m., ir vyras, gimęs 1992 m.,  būdami svečiuose, smurtavo prieš ten buvusius vyrus – neblaivų (1,29 prom.) vyrą, gimusį 1978 m., ir neblaivų (1,51 prom.) vyrą, gimusį 1975 m. Sekantis jų „darbai“ įvyko sausio mėnesį, kai ta pati moteris atėjusi pas pažįstamą vyrą paskambino į buto duris. Vyrui jas atidarius, abu įtariamieji puolė į vidų, negana to panaudodami dar ir fizinį smurtą reikalavo pinigų, norėjo atimti kompiuterį. Tačiau negavus šių daiktų, pagrindiniu jų „laimikiu“ tapo maisto prekių produktai. Pasiėmę juos, jie iš įvykio vietos pasišalino. O štai sausio 7 d. 20.00 val. tie patys ilgapirščiai bei smurtautojai atėję pas vyrą, gimusį 2002 m., į namus, esančius Respublikos g., smurtavo prieš jį, laikydami jo draugės, gimusios 2003 m., rankas, atimdami galimybę apginti savo draugą. Vyras po medikų apžiūros gydėsi ambulatoriškai. Iš viso nuo šių asmenų nukentėjo keturi Naujosios Akmenės gyventojai.

Įtariamieji sulaikyti, jiems paskirtos kardomosios priemonės – vyrui – suėmimams dviem mėnesiams, moteriai  – suėmimas vienam mėnesiui. Šių asmenų atžvilgiu pradėti ikiteisminiai tyrimai  pagal LR BK 140 str. 1 d. (fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas), kur numatyta, kas tas, kas mušdamas ar kitaip smurtaudamas sukėlė žmogui fizinį skausmą arba nežymiai jį sužalojo ar trumpam susargdino, baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų, pagal LR BK 180 str. 1 d. (plėšimas), kur numatyta, kad tas, kas panaudodamas fizinį smurtą ar grasindamas tuoj pat jį panaudoti arba kitaip atimdamas galimybę nukentėjusiam asmeniui priešintis pagrobė svetimą turtą, baudžiamas areštu arba laisvės atėmimu iki šešerių metų bei moters atžvilgiu ir pagal LR BK 138 str. 1 d. (nesunkus sveikatos sutrikdymas), kur numatyta, kad tas, kas sužalojo ar susargdino žmogų, jeigu dėl to nukentėjęs asmuo prarado nedidelę dalį profesinio ar bendro darbingumo arba ilgai sirgo, bet jam nebuvo šio kodekso 135 straipsnio 1 dalyje nurodytų padarinių, baudžiamas laisvės apribojimu arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

O štai dėl kito Naujosios Akmenės gyventojo, gimusio 1980 m., policija gavo net penkis pranešimus. Vienas jų – sausio 22 d. 8.41 val. Respublikos g., atėjęs pas pažįstamą vyrą bandė padegti duris, laužėsi į vidų. Tą kartą vyrui nustatytas 1,36 promilės girtumas. Tokiais savo veiksmais vyras demonstravo nepagarbą  aplinkiniams ir sutrikdė visuomenės rimtį, ir tvarką. Jam buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas pagal LR ANK 481 str. 2 d. (nedidelis viešosios tvarkos pažeidimas). Šis pažeidimas užtraukia baudą nuo 140 iki 200 eurų.

Deja, vyras šiais veiksmais neapsiribojo ir tą pačia dieną, 12.28 val. V. Kudirkos g., atėjęs pas savo seserį triukšmavo, buvo agresyvus, vartė daiktus. Laimei, niekas nenukentėjo, tačiau įtariamasis iki atvykstant policijos pareigūnams pasišalino ir nuo jo nukentėjo dar vienas asmuo – vyras, gimęs 1962 m. Visgi, 14.05 val., 14.09 val. ir 14.10 Respublikos g., tuo pačiu adresu, buvo gauti dar trys pranešimai. Šįkart buvo girdimas triukšmas, mėtomi daiktai bei naudojamas smurtas. Kaip vėliau paaiškėjo, tas tas pats vyras, kuris girtumą nusistatyti atsisakė, smurtavo prieš kitą neblaivų (0,55 prom.) vyrą, gimusį 1955 m., kuris dėl sužalojimų buvo perduotas medikams. Bute buvo rasta daug sudaužytų daiktų, viskas atrodė kaip po „žemės drebėjimo“. Tąkart įtariamasis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

Dėl visų šių įvykių įtariamajam paskirtos kardomosios priemonės –  uždėta elektroninė apykojė. Jo atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimai pagal LR BK 138 str. 1 d. (nesunkus sveikatos sutrikdymas), kur numatyta, kad tas, kas sužalojo ar susargdino žmogų, jeigu dėl to nukentėjęs asmuo prarado nedidelę dalį profesinio ar bendro darbingumo arba ilgai sirgo, bet jam nebuvo šio kodekso 135 straipsnio 1 dalyje nurodytų padarinių, baudžiamas laisvės apribojimu arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Tai, pastarojo mėnesio, pasikartojantys šių asmenų veiksmai šioje vietovėje, kai jų laisvalaikio pomėgiu tapo plėšimai, įsibrovimai į svetimą nuosavybę. Įsibraunantys ir vagiantys ilgapirščiai savo pėdų mėtyti ypatingai nesistengė – atvirkščiai, siautė aiškiai apibrėžtose, netoli viena nuo kitos esančiose, teritorijose – tame pačiame Naujosios Akmenės mieste.

Pareigūnai primena, kad saugumas – vienas iš pagrindinių tikslų, todėl dedamos visos įmanomos pastangos jam pasiekti. Išlikime budrūs – saugokime save ir savo turtą.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap