2022-08-14

Parlamentarai spardosi ir nenori galimybių paso: gali nepatekt į Seimą ir sėdėti ,,narvuose“

Parlamentai į Seimo rūmus patektų tik su galimybių pasu – taip Seimo statute siūlo įtvirtinti konservatoriai. Opozicija atkerta, kaip taip pažeistų konstituciją, nes trukdytų Seimo nariams atlikti pareigą. Į Lietuvos regionų frakciją išėjusi Agnė Širinskienė atskleidžia, kad galimybių paso neturintiems parlamentarams darbui ruošiami atskiri narveliai Seime, praneša LNK.

Seimo nariams gali tekti atsisėsti į vertėjų būdeles. ,,Trečiame aukšte Seimo salės yra ruošiami tam tikri narveliai Seimo nariams, kur bus sodinami tie, kurie yra be galimybių paso. Bent jau tokios kalbos Seime sklaido, tai šiuo atveju, būtų labai negražu kolegas atskirti jeigu tokiu keliu valdantieji eis“, – sako Agnė Širinskienė.

Valdantieji siūlo išvis į Seimą neįleisti parlamentarų be galimybių paso, nes jeigu reikalaujama galimybių pasą rodyti einant į uždaras patalpas tai Seimo nariai turi elgtis kaip visi piliečiai.

,,Tai norim Seimo statute tai aiškiai parašyti, kad jie vis dėl to privalėtų turėti GP ir tai būtų kontroliuojama įeinant į Seimo rūmus ir nėra čia kažkoks ypatingas suvaržymas. Mes Seimo narių tikrai neapribosim, net tie, kurie demonstratyviai rodo čia, kad nusistatę prieš skiepus, manau be problemų gali pasidaryti PGR testą“, – tikina Seimo Pirmininkės pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma.

Maršistus, kovojančius prieš galimybių pasą, skiepus ir kitus dalykus, rėmęs darbietis Aidas Gedvilas sako, kad toks valdančiųjų sumanymas gali priversti jį pasiskiepyti.

,,Jeigu man pačiam tektų pasiskiepyti, t.y. priverstų konservatoriai ir liberalai savo tokiais įstatymų pakeitimais – aš pasiskiepysiu. Tačiau pažadu, kad valdantiesiems taip ir liksiu rakštis tam tikroj vietoj“, – pyksta parlamentaras.

Valstiečiai sako, kad gali dirbti be galimybių paso iš vertėjų budelių.

,,Seimo nario teisės negali būti varžomos, jis turi atlikti savo pareigą. Šiuo atveju nebelis jam atlikti tos pareigos. Na tikėkimės, kad bent jau kaip Laurynui Kasčiūnui, kuris net izoliacijos vietą buvo nurodęs ir buvo Seimo vertėjų būdelėse, tai gal bent jau tokią išeitį ras ir leis Seimo nariams atlikti savo pareigą“, – aiškina Valius Ąžuolas.

Anot Seimo pirmininkės, dėl privalomo galimybių paso parlamentarams dar reikia diskusijos.

Man norėtųsi dar išgirsti teisės ekspertų nuomonę šiuo klausimu, nes tiek, kiek man teko konsultuotis, verdiktas yra toks, kad Seimo narių neįleidimas į balsavimo salę remiantis GP galėtų prieštarauti konstitucijai

Valdantieji nesutaria, tai visgi tai būtų konstitucijos pažeidimas ar ne.

,,Jokio konstitucijos pažeidimo nėra, aš suprantu, jeigu būtų nustatyti tokie reikalavimai įėjimui, kad kai kuriems Seimo nariams jie būtų neįveikiami – tai tada taip. Šiuo atveju yra paprasti reikalavimai, tokie kaip ir visiems piliečiams“, – sako J. Razma.

Valstiečiai atkerta, kad galimybių paso negali rodyti, nes tai esą net ne dokumentas. Žinomi skiepų priešininkai vėl tikisi prezidento užtarimo.

,,Mes jau kreipėmės į prezidentą, dabar žmonės renka parašus ir peticijai, kad prezidentas sustabdytų šitą neaiškų reiškinį“, – siūlymą komentuoja Dainius Kepenis.

Pataisos numato, kad jei parlamentaras nedalyvautų Seimo posėdyje, Seimo komiteto ar komisijos posėdyje, nes nepateikė galimybių paso, būtų laikoma, kad posėdis praleistas be svarbios pateisinamos priežasties.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap